سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللرشد ۶۰ درصدی صادرات به آفریقا

رشد ۶۰ درصدی صادرات به آفریقا

به گفته رییس سازمان توسعه تجارت، صادرات ایران به آفریقا در هفت ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به سال قبل رشد 60 درصدی داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا پیمان پاک رییس سازمان توسعه تجارت در همایش فرصت‌های تجاری در غرب آفریقا، در خصوص صادرات به آفریقا اظهار داشت: در سال‌های گذشته به بازار بکر آفریقا توجه ویژه‌ای نشده است اما در دولت سیزدهم  صادرات ایران به آفریقا در سال 1400 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 100 درصد رشد داشته است. همچنین صادرات در هفت ماهه ابتدایی سال جاری نیز نسبت به سال قبل رشد 60 درصدی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته در ایران میزبان هیئت‌های تجاری مختلفی از آفریقا بوده‌ایم و آمادگی ایجاد مقدمات برای افزایش تجارت با آفریقا وجود دارد. به همین منظور باید شرایط تعرفه‌ای، گمرکی و لجستیکی در این مسیر بهبود یابد؛ بر این اساس مذاکراتی نیز با کشورهای آفریقایی در حال انجام است.

رییس سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: برای توسعه تجارت آفریقا با ایران باید مشکلات مرتبط با ارتباطات بانکی و انتقال ارز برطرف گردد؛ بر این اساس تلاش‌هایی نیز صورت گرفته و راهکارهایی در دستور کار داریم.

وی در پایان تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات هم می‌تواند فرآیند صادرات به آفریقا را تضمین کند و باید از ظرفیت‌های این صندوق استفاده کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر