جمعه, آذر 4, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمعدنمزایده ۴۲ معدن در گیلان

مزایده ۴۲ معدن در گیلان

رئیس سازمان صمت گیلان از قرار گرفتن ۴۲ معدن در فرآیند مزایده در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم خبر داد و اعلام کرد: در مرحله دوم، ۵۰ معدن در این فرآیند قرار خواهد گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، تیمور پورحیدری در جمع خبرنگاران در خصوص احیای معدن در گیلان اظهار داشت: معادن نقش مهمی در توسعه اقتصاد ملی دارند. فعالیت و احیای معادن غیرفعال، زمینه تسریع در عمران و آبادانی مناطق مختلف استان از جمله مناطق محروم را فراهم می‌کند.

وی واگذاری محدوده‌ها و طرح‌های اکتشافی را منوط به داشتن صلاحیت فنی و مالی دانست و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صمت در سطح کلان، ارتقای سهم معادن در تولید ناخالص داخلی کشور است. در همین راستا برنامه احیا معادن راکد و محدوده‌های دارای ذخایر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان صمت گیلان از قرار گرفتن ۴۲ معدن در فرآیند مزایده در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم خبر داد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در مرحله دوم، ۵۰ معدن در این فرآیند قرار می‌گیرد؛ زیرا معادن پتانسیل مناسب برای فعالیت داشته و ۲۸ آبان ماه پاکت‌های مزایده بازگشایی می‌شود.

پورحیدری ضمن اشاره به مزایده پنج هزار و ۳۰۰ فقره معدن در پاییز سال جاری بیان کرد: اکتشافات معدنی از طریق هوایی توسط تجهیزات پهپادی با هدف شناسایی دقیق معادن مطلوب در کشور در دستور کار است که می‌تواند در میزان ثبت محدوده ذخایر کانسارهای معدنی بسیار تسهیل کننده باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر