پنجشنبه, آذر 3, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتبندرانزلی مرجع اقتصادی کشور در حوزه ترانزیت است

بندرانزلی مرجع اقتصادی کشور در حوزه ترانزیت است

معاون وزیر کشور در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های بندری انزلی عنوان کرد: هدفگذاری اقتصادی دولت سیزدهم مبتنی بر شکل گیری اقتصاد همسایگان است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، محسن کوشش تبار در حاشیه بازدید از زیرساخت های بندری انزلی، ضمن اشاره به اهمیت کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت در سطح بین المللی، گفت: کریدورها از موضوعات جدی اقتصادی هستند و لذا رئیس جمهور و روسای جمهور کشورهای همسایه خزر بر تکمیل کریدور شمال – جنوب تاکید دارند.

وی راهیابی به آب های آزاد را همواره یکی از خواست‌های کشورهای شمال دریای خزر عنوان کرد و افزود: با بررسی تارخچه بندرانزلی در حوزه تبادلات اقتصادی می بینیم که از این بندر تاکنون آنگونه که شایسته است استفاده نشده و لذا با هدفگذاری دولت و مجموعه مدیران اقتصادی کشور از جمله عضویت در سازمان همکاری های شانگهای می‌طلبد فضایی را فراهم کنیم تا نسبت به بندرانزلی ادای دین صورت گیرد.

معاون اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر لزوم مجهز کردن بندرانزلی به تجهیزات فنی و روز دنیا، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بخش خصوصی فرصت‌های مناسبی را در اختیار دولت قرار داده و باید این نقش آفرینی را در بخش‌های صادراتی افزایش دهیم.

کوشش تبار ادامه داد: کشورهای حوزه خزر فرصت خوبی برای ترانزیت با محوریت بندرانزلی است. هرچقدر بندر انزلی را در حوزه حمل و نقل مجهزتر و استانداردسازی‌تر و متنوع سازی‌تر کنیم، با توجه به نیاز کشورهای همسایه، قطعا بازاریابی لازم نیز برای استان و کشور ما فراهم می‌شود که یکی از شاخصه‌های آن محصولات کشاورزی است.

وی با اشاره به توجه کشورهای حوزه خزر به ویژه روسیه به محصولات کشاورزی ما، گفت: با هدفگذاری‌های لازم استان و کشور می‌توانیم سرمایه گذاری در بندرانزلی را ارتقا دهیم و توسعه همه جانبه را به وجود آوریم.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر افزایش ارتباط استان‌های مرزی با کشورهای همسایه، عنوان کرد: هدفگذاری اقتصادی دولت سیزدهم مبتنی بر شکل گیری اقتصاد همسایگان است.

وی بندر انزلی را مرجع اقتصادی کشور در حوزه ترانزیت دانست و بیان کرد: از بخش خصوصی و سرمایه گذاران علاقمند به اقتصاد دریا می‌خواهیم از ظرفیت‌های بندر انزلی بازدید کنند و فضای فراهم شده را ببینند؛ قطعا مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاهی و هیئت‌های اندیشه ورز نیز می‌توانند برنامه‌های مطالعاتی خود را به سمت شناسایی این ظرفیت‌ها ببرند.

کوشش تبار با اشاره به تنوع محصولات کشاورزی استان گیلان، عنوان کرد: بندرانزلی می‌تواند به قطب صادرات محصولات کشاورزی کشور تبدیل شود و قطعا با اتصال حمل و نقل دریایی با حمل و نقل ریلی این هدفگذاری ارتقا خواهد یافت.

وی همچنین بر تسهیلگری در قوانین و مقررات و رفع مشکلات متنوع سرمایه گذاری تاکید کرد و یادآور شد: همزمان باید دیپلماسی اقتصادی را جدی بگیریم، یعنی ارتباط معنادار اقتصادی با همسایگان را توسعه دهیم.

معاون وزیر کشوردر پایان خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم ارتباط استان‌ها با همسایه‌ها را در دستور کار جدی دارد و پیشرفت‌های اقتصادی امیدوارکننده‌ای را در این بخش شاهد هستیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر