شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارترشد 18 درصدی مبادلات تجاری ایران و چین

رشد 18 درصدی مبادلات تجاری ایران و چین

مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۸ درصد افزایش یافت و از ۱۲ میلیارد دلار عبور کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، گمرک چین اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۲ میلیارد و ۳۲۰ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات ایران و چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ رشد ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. مبادلات دو کشور در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر این اساس واردات چین از ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۵ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار بود که این رقم رشد ۱۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱ بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

همچنین در گزارش مبادلات تجاری ایران و چین، صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ نیز رشد ۲۳ درصدی داشته و به ۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

گفتنی است که کل مبادلات تجاری چین با کشورهای دنیا در ۹ماهه ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی رشد ۸٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را ثبت کرده و به ۴۷۵۱ میلیارد دلار رسیده است. صادرات چین در این دوره ۱۲٫۵ درصد رشد داشت، اما واردات این کشور فقط ۴٫۱ درصد رشد کرده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر