جمعه, آذر 11, 1401
8.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتفرودگاه سردار جنگل رشت به هاب صادراتی - گردشگری تبدیل می شود

فرودگاه سردار جنگل رشت به هاب صادراتی – گردشگری تبدیل می شود

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: فرودگاه سردار جنگل رشت قابلیت تبدیل شدن به هاب تجاری و صادراتی و حتی تعمیرگاهی را دارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، محسن کوشش تبار در حاشیه سفر به استان گیلان و بازدید از فرودگاه سردار جنگل رشت، به تحولات امیدوارکننده گیلان در حوزه اقتصادی و زیرساخت‌های تجاری اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته قطعا فرودگاه رشت روزهای خوبی را در پیش دارد.

وی افزود: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به دلیل موقعیت راهبردی خاص در همسایگی مجموعه کشورهای حوزه شمال ایران قرار دارد. به معنای واقعی کلمه یک بازار ۳۰۰ میلیون نفری مخاطب این فرودگاه بوده و لذا مدیران اقتصادی استان باید این جایگاه را دریابند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، فرودگاه سردار جنگل رشت را دارای قابلیت تبدیل شدن به هاب تجاری و صادراتی و حتی تعمیرگاهی دانست و ادامه داد: این ظرفیت و استعداد در فرودگاه رشت وجود دارد که قطعا می‌تواند قطب گردشگری را به دنبال داشته باشد.

کوشش تبار تصریح کرد: توسعه صادراتی و گردشگری فرودگاه گیلان می‌تواند زیرساخت‌های استان و کشور را متحول سازد. خوشبختانه در فاصله هشت کیلومتری فرودگاه سردار جنگل رشت شاهد راه اندازی پایانه صادراتی ۵۵ هکتاری هستیم که زنجیره کامل از فرصت‌های شغلی و ارزش افزوده و خدمات دهی گوناگون حوزه تجاری و اقتصادی را فراهم می‌آورد.

وی از پیگیری مسائل و مشکلات این برنامه ریزی در سطح دولت و مجلس خبر داد و یادآور شد: کارهای بزرگ، انسان‌های بزرگ می‌خواهد. خوشبختامه در استان گیلان سرمایه‌ای از مدیران متخصص و جوان و با استعداد و پر تلاش و جهادی وجود دارد که نشان می‌دهد یک هدفگذاری راهبردی در توسعه زیرساخت‌های استان شکل گرفته است.

معاون وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: با کمک دولت و مجلس مشکلات اعتباری استان را برطرف خواهیم کرد. نمایندگاه گیلان در مجلس اعتبار ویژه توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت را در بودجه ۱۴۰۲ پیش بینی کنند؛ همچنین توجه به سرمایه گذاران در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به فرصت جذب سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در فرودگاه سردار جنگل رشت جهت خرید هواپیما، افزود: پروازهای مستمر روزانه باید به وجود آید تا شاهد رونق و شکوفایی صادراتی و گردشگری فرودگاه رشت باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر