کتاب مدیریت زمان اثری از نویسنده ماهر برایان تریسی است که توسط ژان بقوسیان و بنفشه عطر سائی ترجمه شده است. نویسنده با استفاده از روش‌های ارائه شده خواهان نشان دادن خروجی و بهره‌وری بهتر افراد در محیط کاری است.

برایان تریسی در کتاب مدیریت زمان با بیان 21 فن مدیریت زمان در 21 فصل، به طور هوشمندانه‌ای قانون کنترل زمان را در کتاب شرح می‌دهد.

با اولویت بندی اهداف خود، می‌توانید رویاهایتان را تبدیل به واقعیت کنید. شما با ارزش گذاری تک تک لحظات زندگی، باعث کنترل زمان‌های مشخصی می‌شوید و بابت هزینه‌هایی که صرف می‌کنید دیگر امکان ضرر ندارید. هزینه‌هایی به مانند صحبت با متقاضیان و مشتریان، حضور در جلسات، پاسخ به سوالات دیگران، پاسخ به ایمیل‌ها و…

باید برای به حداقل رساندن هزینه‌ها، زمان‌های وقفه غیر منتظره را حذف کنید.

در یک برهه زمانی مشخص در دفعاتی مرتب با تکرار مجموعه تمارین بیان شده در کتاب، شما به موفقیت نزدیک‌تر خواهید شد.

تمارینی به مانند برنامه‌ریزی روزانه و داشتن چک لیست‌ها برای اجرای هر ایده و فعالیتی که داریم، ما مسئول 100 درصدی مسئولیت کارهای خودمان هستیم و با تمرکز در یادگیری مهارت‌های مدیریت زمان، باعث صرفه جویی آن، خواهیم شد.

به اعتقاد نویسنده کتاب مدیریت زمان برای مدیریت زمان باید قاطعانه تمرکز کنیم تا ارزش‌های خودمان را به بالاترین حد ممکن برسانیم. از چند کار در امورات مشخص شده حیطه کاری خود پرهیز کنیم و همیشه بر تعلل غلبه کنیم که تعلل، دزد زمان است.

تا سعی داریم کارها را به لحظات آخر نیندازیم و باعث به وجود آمدن استرس نشویم، تحقیقات نشان داده است هر فرد موفقی با تمرکز بر مدیریت زمان، اعتماد به نفس بالاتری هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید