شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیاعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید تراکتور

اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید تراکتور

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: با پیگیری معاونت صنایع، ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی برای خرید تراکتور هفته آینده به سرانجام می‌رسد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آقای امید قالیباف گفت: تسهیلات خرید تراکتور با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۷ ساله خواهد بود. توافقنامه اعطای این تسهیلات توسط تراکتورسازی ایران، کمیته امداد و بانک تجارت توافقنامه امضا خواهد شد.

وی افزود: سقف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای ۳۰۰۰ فقره تسهیلات خرید تراکتور در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: تولید تراکتور در ۶ ماهه ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۵۰ درصدی همراه بوده است. به طوری که از ۹۷۵۰ دستگاه به ۱۴۶۲۵ دستگاه تراکتور رسید.

وی ادامه داد: در همین مدت صادرات تراکتور نیز ۸۹ درصد رشد داشته است. در نیمه اول امسال ۹۴۳ دستگاه تراکتور صادر شده است که هدفگذاری انجام شده ۴۶۰۰ دستگاه تا پایان سال خواهد بود.

سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار آزاد تراکتور در حال حذف شدن است؛ افزایش تولید تراکتور باعث کاهش قابل توجه اختلاف قیمت کارخانه با بازار شد. بطوریکه قیمت تراکتور ۳۹۹ که در فروردین امسال در بازار آزاد ۷۵۰ میلیون تومان بود اکنون به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است (که نسبت به قیمت ۵۰۰ میلیون تومانی کارخانه بالاتر است که عمدتا به خواب پول در مدت زمان تحویل برمی‌گردد) و در برخی مدل‌ها حتی رشد منفی قیمت هم به چشم می‌خورد.

قالیباف بیان داشت: نیاز سالانه تراکتور ۲۰ هزار دستگاه است و امسال، ۳۵ هزار تراکتور تولید می‌گردد. این رشد تولید هم باعث حذف تقاضای سرمایه‌ای و بازار آزاد و هم باعث افزایش صادرات خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر