دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیرونق تولید و حفظ امنیت شغلی کارگران با احیای کارخانه های راکد

رونق تولید و حفظ امنیت شغلی کارگران با احیای کارخانه های راکد

به اعتقاد یک فعال کارگری، احیای کارخانه های راکد توسط دولت اقدامی مثبت در جهت رونق تولید و حفظ امنیت شغلی کارگران خواهد بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، هادی ابوی گفت: احیای کارخانه های راکد از اقدامات مثبت دولت به شمار می‌رود. یکی از کارهای مثبت و موثری که دولت با جدیت دنبال کرده و در دستور کار قرار داده احیای کارخانه های راکد است. دولت تلاش کرده بنگاه‌های تعطیل شده یا به تملک بانک‌ها درآمده را مجدد به چرخه فعالیت برگرداند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلایل متعددی شاهد تعطیلی کارخانه‌ها هستیم که یکی از تنها سوء مدیریت و تخلفات مدیران این بنگاه‌ها است که موجب بیکاری کارگران و ایجاد اختلال در چرخه اقتصاد کشور می‌شود.

ابوی در ادامه سخنان خود در خصوص احیای کارخانه های راکد افزود: برخی کارفرمایان برای فرار از پرداخت بدهی بانکی و مالیاتی یا گرفتن وام های کلان بانکی، بنگاه را راکد جلوه می‌دهند. برای مقابله با چنین شگردهایی، باید بازرسی و نظارت دقیق بر عملکرد بنگاه‌ها انجام شود تا واحدهای فعال و غیر فعال مورد شناسایی قرار گیرند.

این فعال کارگری در عین حال بیش از ۹۰ درصد اشتغال را متعلق به بنگاه‌های کوچک و زودبازده دانست و یادآور شد: در تمام دنیا برای اشتغالزایی و سودآوری بیشتر، بنگاه‌های کوچک و زودبازده در حال گسترش است. ما باید برای دستیابی به اشتغال پایدار به سمت راه اندازی این بنگاه‌ها برویم که باعث اشتغال و ارزش افزوده برای کشور خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: راه اندازی بنگاه‌های کوچک و متوسط هزینه بالایی ندارد و به دلیل برخورداری از قدرت رقابت‌پذیری، قیمت تمام شده محصولات تولیدی در این واحدها پایین خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر