شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمعاون اقتصادی وزیر کشور: فرصت های حضور سرمایه گذار در استان گیلان...

معاون اقتصادی وزیر کشور: فرصت های حضور سرمایه گذار در استان گیلان فراهم شود

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: تحقق کامل پنجره واحد سرمایه گذاری و تدوین فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تهیه اطلس سرمایه‌گذاری از جمله اقدامات مؤثر در جذب و حضور سرمایه گذاران در گیلان است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، محسن کوشش‌تبار خواستار ایجاد فرصت های حضور سرمایه گذار در استان گیلان شد. وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنادر موجود در استان گیلان دارای ظرفیت خوبی به لحاظ توسعه صادرات است. با توجه به شرایط استان گیلان بنادر استان باید آمادگی لازم برای ایفای نقش در صادرات و ترانزیت داشته باشند.

کوشش تبار با تاکید بر لزوم توجه به حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های بنادر افزود: حضور بخش خصوصی در زیرساخت‌های بنادر کشور افزایش مبادلات تجاری و کریدورهای شمال جنوب را به همراه خواهد داشت.

معاون اقتصادی وزیر کشور یکی از راه‌های توسعه اقتصادی در استان گیلان را احداث زیرانداز و انبار سیلو و ساخت اسکله و خرید کشتی عنوان کرد و یادآور شد: از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه‌ها در گیلان به خوبی استفاده شده و با سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی برای ساخت اسکله انزلی فضای جدید تجارت بین الملل فراهم می‌گردد.

کوشش‌تبار ادامه داد: ترانزیت و صادرات شرایطی مناسب را برای حضور سرمایه گذاران به وجود می‌آورد. ایران به دلیل تجارت منطقه و با امنیت و سابقه‌ای که دارد می‌تواند تجار زیادی را به سمت کشور سوق دهد به شرطی که از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی با اشاره به شوق تجار همسایه‌‌های استان گیلان به منظور خرید محصولات کشاورزی گیلان، گفت: وجود فرودگاه سردار جنگل با توجه به مزیت‌های خود شامل به صرفه بودن مصرف سوخت نسبت به استان‌های همجوار و و تأسیس پایانه صادراتی در کنار فرودگاه، ظرفیت ارزشمند و بزرگی خواهد بود.

به گفته معاون اقتصادی وزیر کشور سرمایه گذار هنگامی وارد یک منطقه می‌شود که مورد احترام قرار گیرد و این بدان معناست که مدیران استانی با تسهیل صدور مجوزها به وی انگیزه سرمایه گذاری دهند.

کوشش تبار تأکید کرد: باید فرصت‌های حضور سرمایه گذار در استان گیلان فراهم شود. تحقق کامل پنجره واحد سرمایه‌گذاری و تدوین فرصت‌های سرمایه گذاری و تهیه اطلس سرمایه‌گذاری از جمله اقدامات مؤثر در جذب و حضور سرمایه گذاران در استان است که باید به آن توجه شود.

وی از تاسیس ۴۳۹ واحد جدید التأسیس در استان گیلان خبر داد و افزود: با تلاش مدیران استانی تاکنون ۱۶۲ واحد راکد در استان گیلان احیا و ۴۳۹ واحد جدید در گیلان وارد چرخه تولید شدند.

معاون اقتصادی وزیر کشور یکی از مزیت‌های احیای واحدهای تولیدی را ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد در استان گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: با احیای واحدهای راکد، سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در گیلان ایجاد شده و قرار است تا پایان سال، بخش زیادی از ۸۰۰ واحد راکد در استان نیز به چرخه تولید برگردانده شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر