پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیکاهش قیمت نفت تحت تأثیر شرایط چین

کاهش قیمت نفت تحت تأثیر شرایط چین

در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت محدودیت‌های کرونایی چین شاهد کاهش قیمت نفت به میزان حدود یک درصد بودیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اینکه چین محدودیت‌های کرونایی خود را افزایش داد، حدود یک درصد کاهش قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی به وقوع پیوست. اما متوسط قیمت نفت طی هفته گذشته به علت نگرانی در مورد عرضه و آمارهای اقتصادی غافلگیرکننده قوی افزایش یافت.

به این ترتیب در پی کاهش قیمت نفت، هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 19 سنت کاهش 95.77 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 18 سنت کاهش 87.90 دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت بنزین آمریکا حدود 3 درصد کاهش پیدا کرد؛ درحالی که قیمت گازوئیل آمریکا حدود 5 درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از نیمه ماه ژوئن به حساب می‌آید.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته حدود 2 درصد و WTI حدود 3 درصد با افزایش همراه بود.

شهرهای چین در روز پنج شنبه با مهر و موم کردن ساختمان‌ها و بستن خیابان‌ها، محدودیت‌های کرونایی را افزایش دادند. چین در 27 اکتبر، 1506 مورد جدید ابتلا ثبت کرد.

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده است، رشد اقتصادی چین در سال جاری به 3.2 درصد کاهش یابد. این رقم نسبت به پیش بینی ماه آوریل 1.2 درصد کمتر است.

استفان برناک، تحلیلگر PVM Oil گفت: «با توجه به بلاتکلیفی در مورد سیاست‌‌های مقابله با کرونای چین، اثبات بهبود خرید نفت خام این کشور دشوار است.»

آمارهای روز پنج شنبه یک بهبود قوی در تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه را نشان داده است. به گفته تحلیلگران، افزایش تولید ناخالص داخلی آمریکا با وجود بالا رفتن نرخ بهره در بازار نفت به این معناست که تقاضا در آینده افزایش خواهد یافت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر