شنبه, آذر 5, 1401
15.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلستصویب افزایش حقوق بازنشستگان در مجلس

تصویب افزایش حقوق بازنشستگان در مجلس

نمایندگان مجلس موافقت خود را با افزایش حقوق بازنشستگان اعلام کردند. بر این اساس میزان افزایش حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان به همراه ۵ درصد از حکم تعیین شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق بازنشستگان را تصویب کردند. در ادامه رسیدگی به لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، با ردیف ۲ این لایحه موافقت صورت گرفت.

در ردیف ۲ این لایحه در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان آمده است:

۲-۱ حقوق مشمولین جزء (۲) بند «الف» تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی، مبلغ نه میلیون (۰۰۰ ر ۰۰۰ ر ۹) ریال افزایش می‌یابد.

تبصره – افرادی که پس از اجرای این قانون بازنشسته می‌شوند، در صورتی که در محاسبه حقوق بازنشستگی آنان، تاثیرمیزان ریالی افزایش مذکور در بند (۱) این قانون کمتر از افزایش ناشی از این جزء برای بازنشسته هم طبقه و دستگاه مشابه به علاوه افزایش سنواتی گردد، تا سقف مذکور مبلغ ترمیم را دریافت می‌نمایند.

۲-۲ علاوه بر مبلغ افزایش مندرج در جزء ۱-۲ این قانون، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، پنج درصد (۵%) نسبت به حکم حقوقی شهریور ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر