سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشابلاغ آیین نامه اجرایی ماده (۱۰) قانون حمایت از شرکت‌‏ها و مؤسسات...

ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده (۱۰) قانون حمایت از شرکت‌‏ها و مؤسسات دانش بنیان

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، آیین نامه اجرایی ماده (۱۰) اصلاحی قانون حمایت از شرکت‏‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‏‌ها و اختراعات موضوع بند (چ) ماده (۸) قانون جهش تولید دانش بنیان موضوع مصوبه هیات وزیران را ابلاغ کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور آیین نامه اجرایی ماده (۱۰) اصلاحی قانون حمایت از شرکت‏‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‏‌ها و اختراعات موضوع بند (چ) ماده (۸) قانون جهش تولید دانش بنیان را که هیات وزیران در جلسه مورخ ۰۶/۰۶/۱۴۰۱ تصویب کرده بود، جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

مطابق ماده (۲) این آیین نامه، کارکنان شاغل در پارک‏‌های علم و فناوری و همچنین کارکنان شاغل شرکت‌ها و موسسات فناور فعال مستقر در پارک علم و فناوری نسبت به حقوق دریافتی از مراکز یادشده، مشمول ماده (۹۱) قانون مالیات‌های مستقیم (مصوب ۰۳/۱۲/۱۳۶۶) با اصلاحات بعدی می‌باشند. تشخیص موضوع و محل فعالیت و تعیین فهرست کارکنان شاغل در پارک علم و فناوری و فرایند ارزیابی آنان برعهده رئیس همان پارک علم و فناوری است.

براساس ماده (۳) آیین نامه مذکور، برخورداری از مالیات با نرخ صفر، مستلزم وجود فهرست الکترونیک حقوق کارکنان شاغل در پارک علم و فناوری برای سازمان امور مالیاتی کشور و خوداظهاری در قالب انتخاب گزینه فعالیت در پارک علم و فناوری می‌باشد که به تأیید رئیس پارک علم و فناوری رسیده است.

همچنین طبق ماده (۴) این آیین نامه، رئیس پارک علم و فناوری مسئول اجرا و نظارت بر عملکرد این آیین نامه‌ می‌باشد و در صورت قصور و تقصیر رئیس پارک مذکور در تضییع حقوق دولتی، وی در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط مسئولیت خواهد داشت.

مطابق ماده (۵) آیین نامه مذکور، اعمال مالیات با نرخ صفر موضوع این آیین نامه، در چهارچوب شرایط مقرر، از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون جهش تولید دانش بنیان (مصوب ۱۴۰۱) نافذ است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر