شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشروسیه برای ساخت خط آهن رشت-آستارا برنامه عملیاتی ارائه کند

روسیه برای ساخت خط آهن رشت-آستارا برنامه عملیاتی ارائه کند

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت ساخت خط آهن رشت-آستارا، از روسیه خواست ‌هر چه سریعتر برنامه عملیاتی خود را برای مشارکت در این پروژه ارائه کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهریار افندی‌زاده درباره نشست با معاون وزیر حمل‌ونقل فدراسیون روسیه گفت: با تکمیل مسیر خط آهن رشت-آستارا در کریدور شمال – جنوب در کشور می‌توان آستارا را به یکی از مراکز اصلی لجستیک کشور تبدیل کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خط آهن بندر کاسپین – رشت در حال احداث است می‌توان هاب رشت را نیز به عنوان مرکز لجستیکی دیگری تعریف کرد. به این ترتیب کالای ترانزیتی روسیه و آذربایجان از طریق ریل و دریا به ایران وارد شده و سپس به آب‌های آزاد جنوب برای ارسال به هند و چین انتقال می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای ساخت خط آهن رشت-آستارا مبنای عرض استاندارد خط یعنی 1435 میلیمتر ملاک عمل قرار گرفته و از دو جبهه کاری ابتدا و انتهای مسیر 162 کیلومتری عملیات اجرایی آغاز شده است.

افندی‌زاده تصریح کرد: سرعت در عملیات اجرایی این خط اهمیت بسیار زیادی برای کشور جمهوری اسلامی ایران دارد. در صورتی که کشور روسیه می‌خواهد در ساخت خط آهن رشت-آستارا مشارکت داشته باشد باید هرچه سریع‌تر تمایل خود را به صورت یک برنامه عملیاتی نشان دهد.

در انتهای نشست مجازی، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در جمع‌بندی مطالب با اذعان به اهمیت تکمیل این خط در اسرع وقت از طرف روسی خواست تا چگونگی و نحوه سرمایه‌گذاری آن کشور را به ایران اعلام کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر