شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسزمان قطعی افزایش حقوق اعلام شد

زمان قطعی افزایش حقوق اعلام شد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی زمان قطعی افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان را آذرماه اعلام کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از اقتصادنیوز، ولی اسماعیلی اظهار داشت: با لایحه دولت مبنی بر ترمیم حقوق کارکنان شاغل و بازنشستگان و نظر مساعد نمایندگان مجلس، قرار است در هفته جاری لایحه افزایش حقوق به تصویب رسیده و برای تأیید نظر شورای نگهبان به این مجموعه ارسال شود.

وی ادامه داد: برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده و تلاش بر این است تا افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز اعمال گردد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: جانبازان و ایثارگران زیر ۲۵ درصد نیز که از رقم پایین درآمدی رنج می‌بردند، از افزایش حقوق و مزایا بهره مند خواهند شد.

اسماعیلی تأکید کرد: با توجه به شرایط بررسی این لایحه و ضرورت تصویب آن در شورای نگهبان، به نظر می‌رسد در ماه جاری اصلاح احکام کارکنان و بازنشستگان ممکن نباشد و از آذرماه افزایش حقوق به همراه پرداخت معوقات مهر و آبان به حساب کارکنان و بازنشستگان انجام پذیرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس ضمن اشاره به تاکید نمایندگان مجلس بر اجرایی شدن لایحه رتبه‌بندی معلمان، یادآور شد: وزیر آموزش و پرورش قول مساعد داده تا از آبان ماه شرایط اجرایی شدن لایحه رتبه‌بندی را فراهم کند تا شاهد افزایش حقوق و جایگاه معلمان در ابعاد مادی و معنوی باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: دولت به جای اعمال ۲۰ درصد افزایش حقوق، رقم ثابت یک میلیون تومان را در نظر گرفت و در کنار آن قرار است مبلغ عائله‌مندی و حق اولاد نیز بالا رود.

اسماعیلی با اشاره به سؤال نمایندگان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وزیر قول مساعد داده تا برخی کمبودها را در مراکز بیمارستانی برطرف سازد که اگر به وعده خود عمل نکند در صحن علنی مجلس پیگیری‌های لازم را تا استیضاح انجام خواهیم داد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به کمبود پزشک متخصص و تجهیزات آزمایشگاهی در بیمارستان گرمی به عنوان منطقه محروم اشاره کرد و گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی نیز بعد از گذشت چند سال برای احداث در مرحله تعیین زمین و قیمت‌گذاری قرار دارد. امیدواریم با پرداخت ۳۵ میلیارد تومان هزینه زمین، عملیات احداث درمانگاه با همت تأمین اجتماعی صورت گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر