دوشنبه, آذر 7, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشاخص کل بورس و شاخص هموزن برخلاف یکدیگر حرکت کردند

شاخص کل بورس و شاخص هموزن برخلاف یکدیگر حرکت کردند

طی ماه ها و روزهای اخیر بارها در بازار سرمایه شاهد حرکت ناهمسوی شاخص کل بورس و شاخص کل با معیار هم‌وزن بوده‌ایم. امروز نیز همین اتفاق در بازار بورس رخ داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز ۹۸۳۷ واحد افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد رسید. اما شاخص کل با معیار هم‌وزن کاهش ۱۸۹۹ واحدی را ثبت کرد و در رقم ۳۵۶ هزار و ۲۴۱ واحد ایستاد. در این بازار ۲۳۲ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گل‌گهر، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس داشتند.

در سوی دیگر بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس همچون شاخص کل بورس روند صعودی را در پیش گرفت. شاخص کل فرابورس با ۹ واحد افزایش در رقم ۱۷ هزار و ۱۵۰ واحد ایستاد. در این بازار ۱۴۶ هزار معامله انجام گرفت که ۶۲ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال ارزش داشت.

پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و پالایش نفت لاوان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل تولید نیروی برق دماوند، صنعتی مینو و بیمه اتکایی ایرانیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر