یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسباید به کسب و کارهای آسیب دیده از قطعی اینترنت بسته حمایتی...

باید به کسب و کارهای آسیب دیده از قطعی اینترنت بسته حمایتی تعلق گیرد

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه بسته حمایتی و تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از قطعی و اختلال اینترنت شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سید کریم حسینی در خصوص ارائه بسته حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده گفت: قطعی اینترنت و فیلترینگ برخی شبکه‌های اجتماعی بر فعالیت کسب و کارها اثرگذار بوده است. یکی از اصلی‌ترین مطالباتی که در حال حاضر در این زمینه وجود دارد این است که برای مدتی که اینترنت قطع یا دچار اختلال بوده، به صاحبان کسب و کارها در فضای مجازی بسته‌های حمایتی اختصاص یابد.

وی ادامه داد: برای جبران خسارات واردشده به صاحبان مشاغل و کسب و کارها در فضای مجازی، باید تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شود تا بتوانند در برابر مشکلاتی که طی دو ماه گذشته با آن مواجه بوده‌اند دوام بیاورند و به فعالیت خود ادامه دهند.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر ارتباطات نیز قول‌هایی در خصوص تدوین بسته حمایتی برای جبران خسارت‌های واردشده به کسب و کارهای اینترنتی داده است که امیدواریم به صورت جدی پیگیری و اجرایی گردد.

حسینی اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد در کشور از طریق اینترنت کسب و کار دارند و اشتغال و معیشت آن‌ها بر این اساس است، باید وضعیت اینترنت سر و سامان گیرد و همچنین اینترنت ملی نیز ساماندهی شود.

وی خاطرنشان کرد: تقویب شبکه ملی اطلاعات و همچنین پلتفرم‌های داخلی از دیگر مواردی است که باید به صورت جدی در دستور کار وزارت ارتباطات باشد و به سرعت ساماندهی شود؛ زیرا این شبکه‌ها در داخل کشور جوابگوی نیاز مردم نیستند و باید هرچه سریعتر توسعه یابند.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر اقدامات لازم در بستر بهبود وضعیت اینترنت ملی و همچنین پلتفرم‌های داخلی انجام گیرد، قطعا بسیاری از این کسب و کارها می‌توانند در همین شبکه‌های داخلی، بدون اختلال فعالیت کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر