چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتتوسعه همکاری های اقتصادی ایران و روسیه

توسعه همکاری های اقتصادی ایران و روسیه

ایران و روسیه با برگزاری شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک در شهر گروزنی روسیه به فکر تعمیق و گسترش هرچه بیشتر همکاری های اقتصادی خود هستند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در شهر گروزنی به میزبانی روسیه از روز شنبه هفتم آبان آغاز شده و تا سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ادامه می‌یابد.

مهدی صفری که برای حضور در این نشست عازم روسیه است، گفت: این نشست به میزبانی معاون نخست وزیر روسیه و مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران برگزار می‌شود و از طرف ایران نیز وزیر نفت، ریاست کمیسیون را عهده دار خواهد بود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه افزود: در روز نخست اجلاس، نشستی در سطح کارشناسی با حضور کارشناسان ایرانی و روسی برگزار گردید تا به منظور نهایی سازی متن یادداشت تفاهم در خصوص موضوعات گوناگون از جمله همکاری های اقتصادی و تجاری، کشاورزی، بهداشتی، بانکی، ترانزیت و لجستیک، صنعتی، فرهنگی و آموزشی، گردشگری، انرژی، استاندارد، کار و امنیت اجتماعی، مناطق آزاد و … دو طرف به توافقات نهایی برسند.

صفری ادامه داد: همچنین قرار است همزمان با برگزاری نشست کمیسیون مشترک، سند‌های دو‌جانبه‌ای بین طرفین امضا شود.

گفتنی است که پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه در سال ۱۳۹۸ در تهران و اصفهان به میزبانی وزارت نیرو برگزار شده بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر