یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتابلاغ اصلاحیه هیات وزیران به مصوبه واردات خودرو

ابلاغ اصلاحیه هیات وزیران به مصوبه واردات خودرو

تصویبنامه اصلاح مصوبه قبلی هیات وزیران با موضوع ضوابط واردات خودرو ابلاغ گردید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم‌، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص واردات خودرو که شامل اصلاح تصویب نامه قبلی واردات خودرو است را با ارسال نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، ابلاغ کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

هیئت وزیران در جلسه 1401/8/1 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد: مشروح  تصویب‌نامه مورخ 1401/6/3 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

1- در تبصره 2 بند یک عبارت سیف حذف می‌شود

2- بند دو به شرح زیر اصلاح می‌شود:

2- خودروهای وارداتی صرفاً در بورس کالا عرضه می‌شود. نرخ سود بازرگانی خودروهای وارداتی بر حسب ارزش (کد) با تصویب هیئت وزرای عضو کارگروه متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت ماده 19 آیین‌نامه داخلی هیئت دولت به گونه‌ای تصویب می‌شود که مابه‌التفاوت قیمت پایه با قیمت‌های پایانی در بورس کالا معادل سود عادلانه باشد. کارگروه مذکور مجاز به تعیین علی‌الحساب سود بازرگانی در زمان ترخیص و تعیین سود بازرگانی قطعی در زمان فروش است.

3- بند 8 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

8- به استناد ماده 4 قانون ساماندهی صنعت خودرو/مصوب 1401/واردات خودرو با رعایت موارد زیر و مفاد این تصویب‌نامه مجاز است:

الف- مشخصات فنی خودروهای وارداتی باید با استانداردهای مربوط و از نظر آلایندگی محیط زیست با ضوابط تعیین شده در آیین‌نامه فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی‌ها (موضوع ماده 2 قانون هوای پاک) موضوع تصویب‌نامه شماره مورخ 1397/7/30 هـ 55072 ت/100602 و اصلاحات بعدی آن منطبق باشد.

ب- به منظور رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و تامین‌کنندگان، خدمات پس از فروش کلیه واردکنندگان خودرو مکلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز، تامین قطعات یدکی و ارائه خدمات پس از فروش از مرجع احراز انتقال فناوری در ازای واردات خودرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

ت- صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای واردکنندگان بر اساس سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری موضوع ماده 4 آیین‌نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع تصویب‌نامه شماره 51559 ت/46443 مورخ 1395/4/23 و اصلاحات بعدی آن انجام می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر