شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشوزارت اقتصاد امید از دست رفته را به فعالان اقتصادی برمی‌گرداند

وزارت اقتصاد امید از دست رفته را به فعالان اقتصادی برمی‌گرداند

وزیر امور اقتصادی و دارایی یکی از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم را حل مشکلات کسب و کارها دانست و گفت: این وزارتخانه خود را موظف می‌داند تا امید از دست رفته را به فعالان اقتصادی برگرداند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «سید احسان خاندوزی» در آیین رونمایی از طرح حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال کشور که با حضور «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات برگزار شد، در خصوص حمایت از فعالان اقتصادی و کسب و کارها اظهار داشت: در ۲ ماه گذشته کسب و کارها روزهای سختی را گذراندند و برای ما سخت بود افرادی که به صورت خود اشتغال و تکیه بر ظرفیت‌های فناوری به کسب درآمد سالم مشغول بودند، فضای ناآرامی‌ها ضربه جدی به آن‌ها وارد کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از خانوارها به این علت دچار تنگنای معیشتی شدند؛ شاید صدای آن‌ها به گوش نرسیده باشد، اما پیام‌هایی که دریافت می‌کردیم، نشان می‌داد که محدودیت‌ها باعث از بین رفتن معیشت افراد بود. امیدواریم جزئیات بسته حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال کشور که امروز رونمایی شد بتواند کام مردم را شیرین کند.

خاندوزی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم این است که حقوق کسب و کارهای بالقوه‌ای که مشکلاتی سر راه دارند را برطرف کند تا کسب و کارها به بالفعل تبدیل شده و بتوانیم صدای آن‌ها باشیم. البته برخی اوقات دستگاه‌های دیگر از ما برای حمایت از حقوق کسب و کارها گلایه می‌کنند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: تئوری اقتصادی دولت سیزدهم این است که قدرت را به بدنه فعالان اقتصادی برگردانیم و خودمان را موظف می‌دانیم امید از دست رفته فعالان اقتصادی را به آن‌ها بازگردانیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی فعالان حوزه انرژی درخواست داشتند طلب آن‌ها با بدهی که از دستگاه دیگر دارند، تهاتر شود. این در متن قانون رفع موانع وجود دارد، اما متاسفانه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه کوتاهی کردند و مخالف آن بودند اما این مساله در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شده است.

خاندوزی افزود: در وزارت اقتصاد اصرار داریم که باید صدای بخش خصوصی باشیم و با دستگاه‌ها در این باره مذاکره کنیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر