شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسبسته حمایتی از بورس تأثیر مثبتی روی بازار سرمایه خواهد داشت

بسته حمایتی از بورس تأثیر مثبتی روی بازار سرمایه خواهد داشت

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بسته ۱۰ بندی حمایت از بورس تاثیر مثبتی روی بازار سرمایه دارد و بیمه پرتفوی سهامداران، به بهبود وضعیت بازار سرمایه و کاهش زیان سهامداران خرد در نوسانات بازار کمک می‌کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سید ناصر موسوی لارگانی ضمن اشاره به بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه در پی عملکرد دولت گذشته طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، اظهار داشت: ابلاغ بسته ۱۰ بندی حمایت از بازار بورس و بیمه اصل و سود سهام مردم در یک سال آینده باعث بهبود شرایط بورس خواهد شد.

لارگانی در ادامه به کاهش حاشیه سود شرکت‌های بورسی در پی سیاست‌های غلط قیمت گذاری دستوری اشاره کرد و افزود: دولت باید از بازار سرمایه حمایت بیشتری انجام دهد؛ چراکه رونق این بازار اقتصاد کشور را پویا‌تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: مجلس نیز باید برای بهبود وضعیت بازار سرمایه موانع موجود را از بین ببرد. تصویب و قانونی شدن طرح‌هایی چون مالیات بر عایدی بر سرمایه و اصلاح قانون بازار سرمایه قطعا در بازار سهام تاثیر مثبت و فراوانی می‌گذارد.

موسوی لارگانی در پایان از نهایی شدن گزارشات اولیه تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار در دولت دوازدهم و همچنین قرائت گزارش نهایی این کمیته در جلسات علنی مجلس در دی ماه خبر داد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر