یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیملاک پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید

ملاک پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ملاک پرداخت تسهیلات اشتغالزایی این صندوق توجیه اقتصادی، اشتغالزایی و تأمین نیاز مورد نیاز کشور است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، نعمت الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در پاسخ به اینکه در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل چه تفاهم نامه هایی دارید؟ اظهار داشت: سال گذشته تفاهم نامه‌ای با شهرداری تهران برای نوسازی 10هزار دستگاه تاکسی درون شهری داشتیم که  تقریباً پایان یافته است.

انتهای سال گذشته حدود 3هزار و 700 تاکسی را پرداخت تسهیلات برای نوسازی ناوگان درون شهری داشتیم. اما امسال تفاهم نامه‌ای را با معاونت ترافیک شهرداری تهران برای خرید 120 دستگاه ون در ناوگان درون شهری تهران خواهیم داشت. همچنین به کل شهرداری‌های کشور اعلام کردیم که صندوق کارآفرینی امید آمادگی دارد، به شرط مشارکت شهرداری‌ها در نوسازی ناوگان شهری مشارکت کند. در این راستا با چند شهر تفاهم نامه منعقد شده است.

وی درباره شرایط ضمانت تسهیلات خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل شرایط ضمانت‌ها در حوزه مدیریتی صندوق کارآفرینی امید و ضمانت‌ها دو تغییر بزرگ به وجود آوردیم. ابتدا اینکه یک رده مدیریتی حذف شد. در گذشته استان‌ها سقفی برای پرداخت تسهیلات اختیار داشتند، مابقی اختیار به منطقه واگذار شده بود. این رده مدیریتی به هر دلیلی که بود باعث می‌شد تجمع طرح صورت گیرد و خروج طرح‌ها به کندی انجام می‌گرفت. به همین دلیل آن رده مدیریتی را حذف کردیم و ارتباط مستقیماً‌ با مرکز برقرار شد. از سوی دیگر سطح اختیار استان‌ها 6 برابر گردید. یعنی مدیر استان 6 برابر نسبت به دوره قبل اختیار تصویب و پرداخت تسهیلات را خواهد داشت.

رضایی ادامه داد: وضعیت وثایق را نیز تسهیل کردیم. به این ترتیب تا 150 میلیون تومان تسهیلات با یک نفر ضامن پرداخت می‌شود. اگر ضامن کارمند دولتی نباشد، باید 2 ضامن معرفی شود. پرداخت تسهیلات تا یک میلیارد تومان صرفاً ‌با ضامن انجام می‌شود. به همین دلیل در نیمه اول سال جاری در خصوص پرداخت‌ها وضعیت مطلوبی داشتیم.

وی در پاسخ به اینکه ملاک صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات در وهله اول چیست؟ بیان کرد: ملاک پرداخت تسهیلات این است که طرح توجیه اقتصادی داشته باشد. سپس اشتغالزایی و تولیدات باید در راستای نیازهای کشور باشد. به طور مثال در یک دوره‌ای کشور نیاز مبرم به ماسک داشت که اکثرکارگاه‌ها به سمت تولید ماسک رفتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر