یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیتمایل سرمایه گذاران روسی برای حضور در هاب های پتروشیمی، نفت و...

تمایل سرمایه گذاران روسی برای حضور در هاب های پتروشیمی، نفت و گاز ایران

سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: در نشست هیئت‌های تجاری ایران و روسیه، سرمایه گذاران روسی از حضور در هاب‌های پتروشیمی، نفت و گاز، فرودگاهی و... ایران استقبال کردند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای نصرالله ابراهیمی ضمن اشاره به تمایل سرمایه گذاران روسی برای حضور در ایران، درباره آخرین نتایج نشست هیئت‌های تجاری ایران و روسیه گفت: همان‌طور که پیش از این از دولت فدرال روسیه درخواست کرده بودیم در این جلسات شرکت‌های بزرگ روسی در حوزه‌های مختلف حضور یافتند که خوشبختانه این شرکت‌های روسی مذاکرات اقتصادی جدی با همتایان ایرانی خود در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک در طرح‌های میان دو کشور انجام دادند.

وی ادامه داد: مقرر شد هیئت‌های تجاری ایران و روسیه با استفاده از سازوکار‌های قانونی و دیپلماتیک بعد از این نشست در دو کشور حضور یابند و از نزدیک با ظرفیت‌های اقتصادی مناطق آزاد دو کشور آشنایی پیدا کنند.

سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی ایجاد اتحادیه اقتصادی مشترک برای مناطق آزاد بین دو کشور را یکی از اصلی‌ترین اهداف نشست هیئت‌های تجاری دو کشور عنوان کرد و گفت: در فاز نخست برنامه‌ریزی صورت گرفته تا میان مناطق آزاد لوتوس آستاراخان، انزلی و چابهار رابطه ایجاد شود و برای آینده در نظر داریم این ارتباط را تا منطقه آزاد موندرا بمبئی هند توسعه دهیم.

گفتنی است شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از هشتم تا دهم آبان‌ماه به میزبانی روسیه برگزار می‌گردد. وزیر نفت ریاست هیئت ایرانی این کمیسیون مشترک و الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه هم رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه از سوی روسیه را به‌عهده دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر