شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیوزیر نفت: روابط ایران و روسیه در دوران طلایی قرار دارد

وزیر نفت: روابط ایران و روسیه در دوران طلایی قرار دارد

وزیر نفت ضمن تأکید بر ضرورت دستیابی به سطح مطلوب روابط تجاری ایران و روسیه با توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف، گفت: روابط ایران و روسیه هم‌اکنون در دوران طلایی قرار داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی وزیر نفت در نشست عمومی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با قدردانی از دولت روسیه، الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه و برگزارکنندگان این نشست اظهار داشت: خوشبختانه روابط ایران و روسیه در حال گسترش است و در دوران طلایی روابط دو ملت و دو کشور بزرگ ایران و روسیه قرار داریم.

وی ادامه داد: اراده دو دولت بر توسعه روابط است و دولت سیزدهم اراده جدی برای استفاده از همه ظرفیت‌ها به‌منظور دستیابی به رابطه‌ای سازنده و رو به رشد دارد. بر همین اساس دو رئیس‌جمهوری در سال 2022 پنج دور دیدار کردند و مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری در جمهوری اسلامی به وزارت نفت واگذار گردید.

وزیر نفت افزود: وزارت نفت در طول کمتر از یک سال که مسئولیت این کمیسیون را به‌عهده داشت، همه تلاش خود را برای تنظیم روابط ایران و روسیه و برگزاری موفق شانزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور به‌کار گرفت و خرسندیم که امروز نشست کارشناسی کمیسیون برگزار شد.

اوجی به دیدار با نمایندگان کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه اشاره کرد و اضافه کرد: در دیدار با آقای نواک و برخی مسئولان روسیه خوشبختانه تصمیم‌ها و موارد مهمی اتخاذ گردید که امروز با امضای اسناد، در مسیر اجرایی‌ شدن این تصمیم‌ها اقدام می‌کنیم.

وی از اهمیت دستیابی به سطح مطلوب تجاری سخن گفت و تصریح کرد: بی‌تردید باید بر توسعه همکاری‌های خود به‌ویژه در حوزه‌های زیرساختی از جمله کریدور شمال ـ جنوب، نفت و انرژی، ترانزیت، همکاری‌های پولی و بانکی و گمرکی استمرار بورزیم تا بتوانیم به سطح مطلوبی از تجارت بین دو ایران و روسیه دست یابیم.

وزیر نفت در پایان بر ضرورت توسعه روابط ایران و روسیه تأکید و خاطرنشان کرد: اگرچه روابط ایران و روسیه با سرعت در حال توسعه است اما متناسب با ظرفیت‌های دو کشور نیست و این موضوع ما را بر آن می‌دارد روابط خود را توسعه دهیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر