سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشکاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات شیرخشک و دارو

کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات شیرخشک و دارو

مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران گفت: از سوم آبان نرخ مالیات بر ارزش افزوده واردات شیرخشک اطفال، مواد اولیه دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی و توانبخشی به یک و دو درصد کاهش یافته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، علی وکیلی در خصوص کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات شیرخشک و دارو اظهار داشت: تغییر نرخ ارز محاسبه حقوق ورودی از ۴۲۰۰ تومان به نرخ ETS، افزایش قیمت تمام شده دارو و مواد اولیه را رقم زد که برای جبران آن، حقوق گمرکی و نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالاهای اساسی کاهش یافت. بر این اساس، مصوبه‌ای به گمرک ابلاغ شد که طبق آن نرخ مالیات بر ارزش افزوده مواد اولیه دارو، شیرخشک اطفال، قطعات ساخت، قطعات یدکی تجهیزات و ملزومات پزشکی و توانبخشی یک درصد، برای دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی دارای مشابه تولید داخل و شیرخشک اطفال دو درصد تعیین شده است.

وی درباره اینکه کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده شامل چه کالاهایی می‌شود؟ گفت: قرار نیست از جانب اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت لیستی درمورد کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالاها به گمرک ابلاغ گردد. با توجه به اینکه گمرک و وزارت بهداشت در سامانه جامع امور گمرکی به صورت سیستمی به یکدیگر لینک هستند، در هر مورد گمرکات اجرایی نسبت به استعلام سیستمی از اداره مربوطه اقدام می‌کنند و در صورت تایید، کاهش مالیات بر ارزش افزوده روی اظهارنامه اعمال خواهد شد.

مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران همچنین در پاسخ به اینکه مصوبه کاهش مالیات بر ارزش افزوده از چه زمانی اجرایی می‌شود؟ بیان داشت: طبق مصوبه‌ای که به گمرک ابلاغ شده است، روی کالاهایی که از سوم آبان سال جاری به بعد ترخیص یا اظهار شدند، می‌توان این نرخ را اعمال کرد. این مصوبه مشمول کالاهای ترخیص شده قبل از این تاریخ نخواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر