دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهاجرایی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان بانک ها

اجرایی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان بانک ها

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد از اجرایی شدن متناسب سازی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها با قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید عباس حسینی، از اجرایی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بانک ها با قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد و گفت: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری در بانک های دولتی از تاریخ بهمن ماه سال 1395، فاصله قابل توجهی بین حقوق کارکنان شاغل در بانک های دولتی و مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها به وجود آمد.

وی ادامه داد: با وجود درخواست‌های متعدد بازنشستگان بانک ها برای تطبیق حقوق همانند شاغلین از همان تاریخ، به دلیل زمان‌بر شدن اخذ مجوزهای قانونی لازم، دستور تطبیق حقوق مستمری بازنشستگان، از کار افتادگان و وظیفه‌بگیران بانک‌های عضو صندوق مذکور در آذر ماه سال 1398 توسط این وزارت صادر گردید.

معاون وزیر اقتصاد افزود: با صدور این مجوز، حقوق جدید مستمری‌بگیران 7 بانک دولتی و 4 بانک خصوصی‌شده با عنوان حقوق متناسب‌سازی تعیین و مابه التفاوت ناشی از آن از تاریخ 1398/1/1 محاسبه و به مشمولین پرداخت شد.

حسینی خاطرنشان کرد: علیرغم انجام متناسب‌سازی مذکور، تفاوت در تاریخ تطبیق کارکنان شاغل و بازنشستگان بانک ها (شاغلین 1395/11/1 و بازنشستگان 1398/11/1) منجر به نارضایتی مستمری‌بگیران مشمول و انعکاس موضوع به مراجع ذیربط شد که به رغم تعداد درخواست‌ها و پیگیری‌ها، موضوع بدون نتیجه رها شده بود.

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اهمیت توجه به وضعیت معیشت آحاد جامعه به ویژه بازنشستگان و با نظر موافق این وزارتخانه، بررسی مجدد درخواست این مستمری‌بگیران مبنی بر انجام متناسب‌سازی حقوق همانند شاغلین از تاریخ 1395/11/1 در دستور کار قرار گرفت. با توجه به رویکرد حمایتی دولت سیزدهم، انجام این مهم با اخذ مجوز هیأت امنا و در مرحله بعد مجمع عمومی صندوق یادشده عملی شد.

معاون وزیر اظهار داشت: برای اجرایی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان بانک ها جلسات متعدد در سطح وزارت اقتصاد و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها برگزار گردید. پس از انجام محاسبات لازم توسط بانک‌ها، محاسبات توسط صندوق کنترل و در صورت تأیید، مجوز پرداخت صادر خواهد شد.

حسینی گفت: با اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان بانک ها، مابه التفاوت ناشی از 26 ماه تأخیر در تطبیق حقوق بیش از 130 هزار نفر از مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها با قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات، فرآیند کنترل محاسبات مربوط به بانک‌های ملت، تجارت، توسعه صادرات و قرض‌الحسنه مهر به پایان رسیده و مجوز پرداخت مبالغ مابه التفاوت ناشی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان بانک ها برای بانک‌های مذکور صادر شده است. قطع به یقین، پرداخت مابه التفاوت به سایر مستمری‌بگیران مشمول نیز به محض نهایی‌سازی محاسبات توسط بانک ذیربط و تأیید محاسبات توسط صندوق مذکور، صورت خواهد گرفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر