چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیراه اندازی مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی

راه اندازی مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ۵۵ درصد کارجویان سازمان فنی و حرفه‌ای که در دوره‌های مهارتی شرکت کرده‌اند، در بازار کار جذب شده‌اند. مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، غلامحسین حسینی نیا ضمن اعلام خبر راه اندازی مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی، گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۸۲ هزار نفر از مهارت آموختگان رهگیری شده‌اند که بر اساس رصدهای صورت‌گرفته، بیش از ۵۵ درصد آن‌ها جذب بازار کار شده‌اند.

وی ادامه داد: این سازمان به ۱۹ گروه آموزش‌های مهارتی ارائه می‌کند که عبارتند از:

– آسیب‌دیدگان اجتماعی (خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد)

– افراد دارای معلولیت،

– پناهندگان و اتباع خارجی

– دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

– دانش‌آموزان

– دانشجویان

– زنان خانه‌دار

– زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده‌هایشان

– زندانیان

– ساکنین سکونتگاه غیررسمی

– مناطق روستایی و مناطق محروم مرزی

– سربازان وظیفه

– شاغلین بنگاه‌های اقتصادی

– عشایر

– سایر اقشار

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: به طور ویژه آموزش‌ها در محیط کار واقعی نیز ارائه می‌شود. این دوره‌ها به شیوه استاد شاگردی نوین نیز برای کسب آموزش‌های مهارتی و تجربه به متقاضیان ارائه می‌گردد.

وی اضافه کرد: همچنین توسعه مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی برای ارتقای مهارت کارگران و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی در دولت سیزدهم صورت‌گرفته است که توسعه مراکز مذکور تأثیر ملموسی بر ارتقای توان فنی و اشتغال‌پذیری در حوزه صنعت خواهد داشت.

حسینی نیا به ایجاد و راه اندازی مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت‌های کسب‌وکار اشاره کرد و گفت: پرورش کارآفرینان مولد و ایجاد اشتغال پایدار از طریق بسترسازی برای ایجاد کسب‌وکارهای پُر رشد در اکوسیستم کارآفرینی انجام گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این زمینه ۳۱ مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب‌ و کار در استان‌های مختلف کشور ایجاد کرده‌ایم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر