شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمعاون وزیر راه: بدون ساخت مسکن تورم کاهش نخواهد یافت

معاون وزیر راه: بدون ساخت مسکن تورم کاهش نخواهد یافت

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: "بدون ساخت مسکن تورم کاهش نمی‌یابد". برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی خانواده‌ محور است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی عباسی در مراسم آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 13 شهر جدید کشور در خصوص ساخت مسکن اظهار داشت: رویکرد وزارت راه و شهرسازی، مسکن، خانواده و تحکیم بنیان خانواده است. برنامه‌های وزارت راه خانواده محور و بر اساس نیاز خانواده (مسکن)،‌ تسهیل ازدواج‌ها و افزایش امید است.

وی اضافه کرد: بدون ساخت مسکن فقر ریشه‌کن نخواهد شد و راهکار برقراری عدالت، تولید مسکن است. وقتی همه خانوارها دارای مسکن باشند می‌توانیم بگوییم فقر وجود ندارد.

وی ادامه داد: ساخت مسکن تمام شاخص‌های اقتصادی را بهبود می‌بخشد. طی 10 سال گذشته رشد اقتصادی صفر بوده چون توجهی به ساخت مسکن نشد. با ساخت و ساز مسکن تورم کاهش می‌یابد و بدون این بخش شاهد کاهش نرخ تورم نخواهیم بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مسکن مهم‌ترین سهم وزنی را در تورم دارد. پروژه‌های مسکن‌سازی باید مردمی اجرا شود؛‌ هرچه به این سمت حرکت کرده‌ایم پروژه‌ها زودتر به پایان رسیده است.

عباسی در ادامه به توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به شهرهای کوچک و روستاها اشاره کرد و گفت: در روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت، از بنیاد مسکن خواسته‌ایم زمین مورد نیاز ساخت مسکن را تامین کند. همچنین علاوه بر شهرهای جدید،‌ احیای بافت‌‌های فرسوده نیز از جمله مهم‌ترین راهبردهای وزارت راه خواهد بود. در بافت فرسوده راهبرد اصلی بحث کلید به کلید است. با این کار بافت‌های فرسوده به خانه‌های نوساز تبدیل شده و وعده نسیه‌ای هم نداده‌ایم.

وی اظهار داشت: ” انتظار می‌رود سایر بانک‌ها مانند بانک مسکن در نهضت ملی مسکن پای کار بیایند”. سهم مسکن طی یک دهه اخیر از تسهیلات به شدت نزولی بوده است.

وی مقابله با سوداگری و کنترل اجاره با استفاده از سامانه املاک و اسکان و مالیات بر خانه‌های خالی را از جمله برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و بیان داشت: با اجرای این برنامه‌ها مسکن از یک کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر