شنبه, آذر 5, 1401
15.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتنشان ویژه برای کسب و کارهای آنلاین داخلی

نشان ویژه برای کسب و کارهای آنلاین داخلی

طبق آیین نامه حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، کاربرانی که کسب و کارهای آن‌ها در پلتفرم‌های داخلی احزار هویت شده باشد، نشان یا تیک ویژه کسب و کار خواهند گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حدود یک ماه و نیم است که بنابر تصمیم نهادهای ذی ربط، دو پلتفرم خارجی اینستاگرام و واتس آپ با محدودیت‌هایی مواجه شدند. در این فاصله، بسیاری از کسب و کارهای آنلاین به دلیل شرایط به وجود آمده دچار مشکلات معیشتی شدند. بر این اساس، مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی هفته‌های اخیر بر لزوم حمایت از کسب و کارهای دیجیتال تأیید کرده و در همین راستا، بسته حمایتی ویژه‌ای را برای کسب و کارهای اینترنتی در نظر گرفتند.

این بسته حمایتی کسب و کارهای آنلاین که به تازگی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد، شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی است؛ از آن جمله می‌توان به مواردی مانند خدمات متنوع پرداخت، اعتبار بخشی به کسب و کارها و کاربران و تسهیلات بانکی اشاره کرد.

در بخش خدمات متنوع پرداخت، کاربران فعال در پلتفرم‌های داخلی از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

– امکان راه‌اندازی حساب امانی

– خرید اعتباری از سکوهای مشمول

– پرداخت مستقیم

– راه اندازی کیف پول

– فراهم کردن درگاه پرداخت برای سکوهای مشمول توسط بانک مرکزی

– امکان استفاده از رمز ریال در صورت راه اندازی

در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه یا تیک ویژه کسب و کار اعطا گردد یا برای عموم کاربران امکان اخذ نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم شود.

همچنین کاربران فضای مجازی در این بسته حمایتی از تسهیلات بانکی ویژه‌ای بهره‌مند هستند که می‌توان به مواردی مانند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای مشمول مهاجرت کنند، قبول حساب کاربری افراد برای اعتبار سنجی مالی آن‌ها در بانک‌ها براساس دستورالعملی که بانک مرکزی تهیه می‌کند، مجاز بودن قبول وثیقه حساب کاربری افراد با دنبال کننده بالا توسط بانک‌ها براساس دستور العملی که بانک مرکزی تهیه خواهد کرد، اشاره داشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر