جمعه, آذر 11, 1401
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهسرانجام وام مسکن روستایی به ۷۰ نفر پرداخت شد

سرانجام وام مسکن روستایی به ۷۰ نفر پرداخت شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: با همکاری هیات وزیران در خصوص موافقت با اصلاحیه وام مسکن روستایی، روند پرداخت این وام تسهیل شده که تا کنون ۷۰ نفر وام را دریافت کرده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از اقتصاد۲۴، اکبر نیکزاد اظهار داشت: بحمدالله با مساعدت رییس‌جمهور در جلسه هیات دولت در روز ۸ آبان ۱۴۰۱ پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن مبنی بر اصلاح مصوبه پرداخت وام مسکن روستایی تصویب شد. بر این اساس کار‌ها روی ریل مناسبی قرار گرفته و در دو روز گذشته حدود ۳۰۰۰ نفر از سوی بنیاد مسکن برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به بانک‌ها معرفی شده‌اند. تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به حدود ۷۰ نفر نیز پرداخت شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره فرآیند ثبت نام و پرداخت وام مسکن روستایی گفت: متقاضیان به شعبات بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند و همکاران ما کار‌های معرفی به بانک را انجام خواهند داد.

نیکزاد درباره برخی محدودیت‌ها برای پرداخت وام در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت خاطرنشان کرد: با مصوبه اخیر دولت این مشکل و هم‌چنین مساله سفته زنجیره‌ای برطرف گردید. همچنین کسانی که از ۲۵ آبان ۱۴۰۰ به بعد تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند می‌توانند نسبت به دریافت ۱۰۰ میلیون تومان مابقی اقدام لازم را انجام دهند.

رییس بنیاد مسکن با تشکر از برخی بانک‌ها که پیش از اصلاح مصوبه، وام ۲۰۰ میلیون تومانی را پرداخت می‌کردند گفت: بعضی بانک‌ها در پرداخت متمم ۱۰۰ میلیون تومانی واقعا همت نشان دادند که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

وی افزود: با تصویب هیات دولت وام بلاعوض برای واحد‌های مسکونی خسارت دیده در جریان سیل و زلزله‌های اخیر ابلاغ شد و در این زمینه نیز مشکلی نیست. در ماه‌های اخیر در مناطق مختلفی که ۲۲ ستاد استانی بنیاد فعالیت داشتند ۴۶ هزار واحد مسکونی تخریب یا دچار خسارت شده بود که در حال بازسازی است و تسهیلات و همچنین وام بلاعوض به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه روز ۸ آبان ۱۴۰۱ به ریاست رییس جمهور با هدف رفع موانع ساخت مسکن روستایی، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت وام مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را تصویب کرد. با گذشت حدود یک سال از مصوبه افزایش تسهیلات ساخت مسکن از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد در دومین نشست شورای عالی مسکن، اما تا کنون این موضوع به طور کامل تحقق نیافته بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر