یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیاقتصاد دولتی از چالش های مهم تولید و اشتغال آفرینی کشور

اقتصاد دولتی از چالش های مهم تولید و اشتغال آفرینی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد دولتی از چالش‌های مهم تولید و اشتغال‌آفرینی کشور است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «سید صولت مرتضوی» در نشست با اعضای هیات‌مدیره کانون عالی کارفرمایی جمهوری اسلامی ایران، عدم توسعه در حوزه اشتغال و اقتصاد را ناشی از سیاست اقتصاد دولتی دانست و اظهار داشت: ‌دولتی‌ ماندن اقتصاد و حکم‌فرمایی دولت بر بسترهای تولید کشور، مانعی جدی برای توسعه در کشور خواهد بود.

وزیر کار افزود: دولت باید با تصمیم‌گیری درست و با شناسایی بخش خصوصی توانمند، متعهد و دلسوز به پیشرفت‌های اقتصادی بیشتری دست پیدا کند.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های مغفول کشور در حوزه تولید و اشتغال، گفت: باید همگی با حذف قوانین زائد و حمایت از مدیران خلاق، زمینه ارتقای شاخص‌ها را در این حوزه‌ها فراهم کنیم.

مرتضوی توجه به اصل سه‌جانبه‌گرایی را از محورها و راهبردهای خود عنوان کرد و بیان داشت: بدون همراهی با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نمی‌توانیم به شناخت دقیق از مشکلات و ارائه راهکارهای اساسی دست یابیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشست و تعامل مستمر را از ارکان دستیابی به توسعه نام برد و اضافه کرد: همراهی کانون عالی کارفرمایی در برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های وزارت کار باید مستمر، ویژه و اثرگذار باشد.

وی از اعضای کانون عالی کارفرمایی خواست  در اتاق فکرهای وزارت کار حضئر یابند و تأکید کرد: توان و دانش تخصصی فعالین بخش خصوصی و تشکل‌ها مسیر اجرا را برای ما هموار خواهد کرد.

گفتنی است در ابتدای این نشست اعضای کانون عالی کارفرمایی با طرح دغدغه‌ها و مشکلات صنفی خود، خواستار پیگیری ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دراین‌خصوص شدند.

مباحث حوزه مالیات، بیمه، توجه ویژه به جایگاه تشکل‌ها، تجدیدنظر در قوانین بیمه تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری، توانمندسازی نیروی انسانی بخش خصوصی، اصلاح آیین‌نامه‌های مانع آفرین و ناهماهنگی برخی دستگاه‌های دولتی در حوزه اشتغال‌آفرینی از مهم‌ترین موارد مطرح شده در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر