سه شنبه, آذر 1, 1401
14.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهبخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها تا پایان روز ۱۳ آذر خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سید احسان خاندوزی در خصوص بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها گفت: نزدیک به ۱۲ میلیون موتورسیکلت فعال داریم که کمتر از ۲ میلیون موتورسیکلت‌ دارای بیمه نامه شخص ثالث هستند. با توجه به الزام قانونی برای برخورداری از بیمه، در شرایط بروز حادثه فقدان بیمه خسارات زیادی را برای موتورسواران به همراه خواهد داشت.

وی افزود: یکی از دلایلی که موتورسواران برای بیمه اقدام نمی‌کنند این است که با وجود فقدان بیمه‌نامه باید یک سال جریمه بدهند. حالا در قالب این ابلاغیه، موانع برداشته شده است و هر فردی که اقدام به بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت خود کند، ۱۰۰ در صد جریمه او بخشیده خواهد شد.

وزیر اقتصاد ضمن اشاره به تأکید رئیس جمهور مبنی بر تسهیل در انجام این کار اظهار امیدواری کرد که ابلاغیه اخیر باعث شود تا افراد برای موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی اقدام به دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث کنند. گرچه ممکن است بخشودگی جرایم، درآمدهای دولت را هم کاهش دهد.

خاندوزی اظهار داشت: بخشودگی اعلام شده ویژه موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی فاقد بیمه شخص ثالث، به مدت ۲۹ روز از ۱۵ آبان تا پایان روز ۱۳ آذر اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با دستور رئیس کل بیمه مرکزی برای تخفیف در نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها هم قرار است دستورالعمل جدیدی صادر گردد. امیدواریم مجموعاً موجب شود تا موتورسواران با اطمینان بیشتری از وسیله نقلیه خود استفاده کنند. به خصوص کسانی که با موتورسیکلت به امرار معاش و کسب درآمد مشغول هستند با اطمینان خاطر بیشتری بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر