یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتبه زودی قیمت برنج کاهش می‌یابد

به زودی قیمت برنج کاهش می‌یابد

طبق اعلام عضو هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج، با توجه به فصل برداشت برنج خارجی پیش‌بینی می‌شود که از یک ماه آینده قیمت برنج کاهش پیدا کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از اقتصادنیوز، «کریم اخوان اکبری» عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان برنج در خصوص کاهش قیمت برنج گفت: با توجه به فصل برداشت برنج خارجی پیش بینی می‌شود که از یک ماه آینده قیمت برنج ۱۰ درصد کاهش یابد.

وی اضافه کرد: ورود برنج هندی نو تا یک ماه آینده به کشور، اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت و با ورود برنج خارجی نو، پیش بینی می‌شود که قیمت برنج هندی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

اخوان ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو برنج هندی در خرده فروشی ها ۳۸ هزار تومان، پاکستانی درجه یک ۴۵ هزار تومان و درجه ۲ کمتر از ۳۰ هزار تومان است. با ورود برنج هندی نو قیمت هر کیلو محصول به ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان می‌رسد.

عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان برنج خاطرنشان کرد: بنابر آمار در ۶ ماهه سال جاری ۷۰۰ هزار تن برنج خارجی وارد شده است و به منظور حفظ امنیت غذایی ماهانه ۱۵۰ هزار تن دیگر باید وارد شود.

بر اساس آمار، سالانه ۳ میلیون تن برنج در کشور تولید می‌شود که امسال به دلیل شرایط آب و هوایی ۲ میلیون و ۱۰۰ تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج در داخل تولید شده است که مابقی نیاز باید از طریق واردات تامین گردد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر