یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکارآمد‌ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور اقتصاد تعاون است

کارآمد‌ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور اقتصاد تعاون است

معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد تعاون را کارآمد‌ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور عنوان کرد و مردم را محور اصلی اشتغال‌آفرینی در دولت سیزدهم دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی مسکنی، معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست سراسری زیست‌بوم ملی اشتغال گفت: در دولت سیزدهم تعامل و همکاری گسترده‌ای بین 2 معاونت امور تعاون و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در کشور وجود داشته است.

وی از مردم به عنوان محور اصلی اشتغال‌آفرینی در دولت سیزدهم یاد کرد و ادامه داد: در این مسیر از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد، مساجد، هیئت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی استفاده می‌کنیم.

مسکنی به امضای تفاهم‌نامه همکاری 2 معاونت امور تعاون و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد و تقویت تعاونی خدمات اشتغال و کاریابی «پایگاه مردمی اشتغال‌آفرین» اشاره کرد و افزود: در مرحله اول به عنوان الگوسازی این طرح در قالب 30 تعاونی در استان‌های تهران، هرمزگان، آذربایجان‌غربی، خوزستان، گلستان و خراسان‌جنوبی به اجرا درمی‌آید.

معاون امور تعاون خاطرنشان کرد: اتصال نیروی کار ماهر به کارفرما از طریق تعاونی کاریابی از اهداف مهم این طرح محسوب می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: توسعه بخش تعاون در سطح استان‌ها، کاهش تصدی‌گری دولت، مردمی‌کردن اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار با الگوی تعاون از رویکردهای اصلی معاونت امور تعاون است. اقتصاد تعاون، کارآمد‌ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر