جمعه, آذر 11, 1401
8.9 C
Rasht
خانهبازارگردیطلا و فلزات گرانبهاخرید طلا از فضای مجازی ممنوع!

خرید طلا از فضای مجازی ممنوع!

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از مردم خواست تا فراهم شدن بسترهای لازم و تدوین قوانین خرید و فروش طلا در فضای مجازی، از معاملات برخط مصنوعات طلا و جواهر پرهیز کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص خرید طلا از فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی بستری خوب و کاربردی برای همه صنوف به شمار می‌رود و هیچ‌کس با انجام معاملات در آن مخالفتی ندارد.

وی ادامه داد: فقط تعداد محدودی از فروشندگان، مجوز فروش طلا در فضای مجازی را دارند. بیشتر فروشندگان طلا و جواهر فعال در فضای مجازی، فاقد مجوز رسمی از اتحادیه طلا و جواهر تهران هستند.

بذرافشان بیان کرد: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با وزارت صمت، اتاق اصناف ایران و تهران، مقرر گردید فروشندگانی که می‌خواهند در رسته خرید و فروش طلا در فضای مجازی فعالیت کنند حتما باید از اتحادیه طلا و جواهر تهران مجوز رسمی بگیرند.

۳۰ درصد فروشندگان طلا در فضای مجازی دارای مجوز هستند

وی در ادامه سخنان خود درباره خرید طلا از فضای مجازی گفت: فقط ۳۰ درصد فروشندگان فعال در فضای مجازی مجوز رسمی از اتحادیه طلا و جواهر تهران دارند. متأسفانه بیشتر فروشندگان طلا و جواهر فعال در فضای مجازی غیرصنفی بوده و در صورت صنفی بودن مجوزی از اتحادیه طلا و جواهر تهران ندارند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: طلا یک کالای خاص است. فروش یک مصنوع طلا و جواهر پیچیدگی‌های خاصی از قبیل عیار، وزن، اجرت، نوع سنگ و غیره دارد. به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنیم تا فراهم شدن بسترهای لازم و تدوین قوانین خرید و فروش طلا در فضای مجازی از معاملات برخط (آنلاین) مصنوعات طلا و جواهر بپرهیزند و یا با دقت خاصی نسبت به معاملات آن اقدام و به صورت فیزیکی خرید کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر