شنبه, آذر 5, 1401
15.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبا بسته حمایتی اعتماد از دست رفته مردم به بازار سرمایه برمی‌گردد

با بسته حمایتی اعتماد از دست رفته مردم به بازار سرمایه برمی‌گردد

به اعتقاد نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، بسته حمایتی بورس می‌تواند اعتماد آفرین باشد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدحسن آصفری در خصوص بسته‌ 10 بندی حمایت از بازار سرمایه، گفت: بخشی از این بسته که در مورد بیمه و ارائه تسهیلات است می‌تواند اعتماد از دست رفته مردم به بورس را برگرداند. متاسفانه مردم به دلیل مشکلاتی که در بورس به وجود آمد، اعتمادشان از دست رفت. برای برگشت این اعتماد لازم است دولت در کنار بسته 10 بندی سیاست‌های اجرایی و عملیاتی نیز در نظر بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی‌ و شوراها ادامه داد: دولت باید کارخانه‌ها و صنایع بزرگ دولتی را که پولساز هستند ملزم کند که در عرصه بورس ورود پیدا کنند و کسانی که با رانت اطلاعاتی وارد بورس شدند ‌‌شناسایی و به قوه قضائیه معرفی کند. با این کار حداقل مقداری از اعتماد مردم به بازار سرمایه برمی‌گردد.

وی افزود: اعتماد مردم به بازار سرمایه زمانی بر می‌گردد که شرکت‌های خارج شده از بورس که بخشی از آن‌ها وابسته به دولت و خصولتی‌ها بودند ملزم شوند که برای سرمایه خودشان حسابرسی جدیدی داشته باشند و با این حسابرسی جدید وارد بورس شوند.

آصفری در پایان تأکید کرد: مجلس هر لایحه‌ای را که دولت برای حمایت از بورس بیاورد چشم بسته تصویب خواهد کرد چرا که بنای ما حمایت از بازار سرمایه است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر