دوشنبه, آبان 30, 1401
15.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادبا تغییر قواعد می‌توان در مناطق آزاد خلق ثروت کرد

با تغییر قواعد می‌توان در مناطق آزاد خلق ثروت کرد

به اعتقاد رئیس کل سازمان خصوصی سازی، با تغییر برخی قواعد موجود می‌توان در مناطق آزاد کشور خلق ثروت کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از فرینا، حسین قربانزاده با حضور در جلسه شورای معاونین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اظهار داشت: باید به افرادی که ثروت خلق می‌کنند و سرمایه خود را به جای بکارگیری در سفته بازی و مانند آن، وارد بازار کار و اشتغال می‌کنند، پاداش تعلق گیرد.

قربانزاده ادامه داد: ارزشمندترین دارایی دولت نه پول بلکه قاعده گذاری درست و هموار کردن مسیر سرمایه گذاران و بخش خصوصی به ویژه در مناطق آزاد است.

وی به بنگاه های سودده و کارآفرین بخش های خصوصی در مقایسه با شرکت های دولتی زیان‌ده که در برابر خصوصی سازی مقاومت می‌کنند اشاره داشت و گفت: باید با واگذاری شرکت های دولتی زیان‌ده که از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود به نحو شایسته استفاده نمی‌کنند زمینه توسعه اشتغال، کارآفرینی و بهره وری آن‌ها را فراهم آورد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین با تأکید بر لزوم شفاف سازی صورت‌های مالی شرکت های دولتی، افزود: با شفاف سازی بهتر می‌توان درباره واگذاری این شرکت ها تصمیم گیری کرد. البته همیشه در این زمینه شاهد مقاومت‌هایی هستیم.

قربانزاده اضافه کرد: دولت باید نقش پدر را در اقتصاد داشته باشد و نه رقیب بخش خصوصی. هر چه بخش خصوصی قوت بیشتری بگیرد، دولت از مزایای مختلف آن مانند مالیات و کارآفرینی استفاده خواهد کرد و به نوعی می‌توان گفت دولت بالنده‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: قرارگرفتن شرکت‌ها در فهرست واگذاری به معنای منجمد کردن کارهای آن شرکت نیست. اتفاقاً با این وضعیت سرمایه گذاری در آن شرکت باید جذابتر شود و شرکت های دولتی نباید در این باره مقاومت کنند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پایان تأکید کرد: هرجا که سهم دولت در شرکت های اقتصادی کمتر شده، سودآوری آنها افزایش یافته است.

منبعفرینا
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر