شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیدلار و ارزهای بین المللیریال دیجیتال رقیب بیت کوین نیست

ریال دیجیتال رقیب بیت کوین نیست

عضو انجمن بلاکچین و رمزارز ایران گفت: ریال دیجیتال قرار نیست مقابل رمزارز قرار گیرد و صرفا قبایی بر تنِ ریال فعلی خواهد بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبر گزاری صدا و سیما، علی حبیب اللهی در خصوص رقابت ریال دیجیتال با رمزارز اظهار داشت: پول‌های دیجیتال قرار نیست جای رمزارزها را بگیرند و رقیبی برای بیت كوین و… باشند. وزارت خزانه داری امریكا از این تكنولوژی به منظور پول‌های باز یا قابل برنامه ریزی یاد كرده است.

وی ادامه داد: ایجاد ریال دیجیتال پذیرش پول ایران را برای خارج كشور سهل تر می‌كند و طبق پیش نویس صادر شده از سوی بانك مركزی، این پول امكان برنامه نویسی را پیدا می‌كند.

حبیب اللهی افزود: این ابزار كمك می‌كند تا بدون اجازه از بانك مركزی و نهادهای نظارتی، قراردادهای هوشمند را اجرا كنیم؛ مثلا امكانِ رصد و پیگیری ۵ میلیارد ریال توسط این ابزار مهیا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ریال دیجیتال از تمام نظارت‌های بانك مركزی آزاد خواهد بود. هرچند ممكن است ریال برای دنیا جذابیت نداشته باشد، اما دارایی و سود دارایی در ایران جذاب است. درست مانند سودی كه پس از یك ماه از خرید خودرو، عاید مردم می‌شود كه در دنیا بسیار عجیب و غریب است.

عضو انجمن بلاکچین و رمزارز ایران یادآور شد: ریال دیجیتال قرار نیست مقابل رمز ارز قرار گیرد و صرفا قبایی بر تنِ ریال فعلی خواهد بود كه اتفاق بدی هم نیست؛ چون میزانِ پذیرش بالایی داشته و كارمزد آن هم بالا نیست.

حبیب اللهی همچنین بر لزوم برنامه پذیر و باز بودنِ ریال دیجیتال تاكید كرد و گفت: این ویژگی ساخت اپلیكیشن‌های مالی مختلف را ممکن می‌کند و سپس می‌توان خارج از نظارت بانك مركزی به صورت یك رمزارز بدان نگریست.

وی در پایان خاطرنشان كرد: برای پاسخ به این سوالات باید منتظر ماند تا برنامه ریزی بانك مركزی نهایی و ریال دیجیتال اجرایی گردد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر