شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادآمادگی صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در اتحادیه مناطق آزاد حوزه‌...

آمادگی صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در اتحادیه مناطق آزاد حوزه‌ خزر

معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی گفت: این صندوق برای عضویت، مشارکت و ورود به سرمایه‌گذاری مستقیم در اتحادیه مناطق آزاد حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای واقع شده در کریدور شمال-جنوب آمادگی دارد.

به گزارش کافه کارافرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حسین عیوضلو در خصوص سفر به روسیه و امضای تفاهمنامه‌ای میان مناطق آزاد لوتوس روسیه و انزلی ایران در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، بیان داشت: ایده تشکیل اتحادیه مناطق آزاد حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر و کریدور شمال به جنوب در این کمیسیون مطرح گردید. همچنین صندوق توسعه ملی آمادگی خود را برای عضویت و مشارکت در این اتحادیه و سرمایه گذاری مستقیم در طرح‌های موجود در این کریدور اعلام کرد.

وی ادامه داد: کنسرسیومی بین منطقه آزاد انزلی، صندوق توسعه ملی و شرکت سرمایه گذاری‌های خارجی ایران (ایفیک) نیز تشکیل شده است.

معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی تأکید کرد: اتحادیه مناطق آزاد کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای واقع شده در کریدور شمال-جنوب، یکی ازعرصه‌های مناسب برای همکاری سه نهاد ایرانی فوق به شمار می‌رود.

عیوضلو در پایان اظهار داشت: حدود یک سال از صدور مجوز سرمایه گذاری از سوی هیأت امنای صندوق توسعه ملی می‌گذرد و صندوق نیز به طورجدی به این بخش ورود پیدا کرده است. صندوق توسعه ملی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری مستقیم به صورت کنسرسیومی و اعطای تسهیلات اعتبار خریدار آمادگی خود را اعلام کرده است و هم‌اکنون منتظر اعلام زمینه‌های همکاری از سوی طرف مقابل هستیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر