جمعه, آذر 11, 1401
8.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسنظارت بعد از خصوصی سازی ها باید جدی گرفته شود

نظارت بعد از خصوصی سازی ها باید جدی گرفته شود

نماینده مجلس در نشست سیاست‌های خصوصی سازی گفت: در حال حاضر با پدیده وارونگی در بازار کار مواجه هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، روح‌الله ایزدخواه نماینده مجلس اظهار داشت: بحث جدی‌تر از اصل 44 قانون اساسی، اجرای اصل ماقبل آن یعنی اصل 43 قانون اساسی است که در آنجا ضوابطی که اقتصاد ایران بر پای آن شکل می‌گیرد و برای ریشه‌کنی فقر و تأمین نیازهای اساسی از قبیل مسکن، خوراک، درمان و آموزش و پرورش و امکانات تشکیل خانواده مورد تأکید قرار گرفته است، اما سیاست‌های خصوصی سازی باعث شد حتی در بخش آموزش و سلامت هم خصوصی سازی صورت بگیرد و تأمین حداقل‌ها برای مردم به زحمت فراهم می‌شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: سرعت شهرسازی از سرعت رشد امکانات آموزش و پرورش بیشتر است. در حال حاضر در منطقه 22 تهران که تازه ساخته شده است دبیرستان دولتی نداریم و فقط دبیرستان‌های بخش خصوصی در آن دیده می‌شود.

ایزدخواه ادامه داد: قرار بود در سازوکار تعاونی‌ها از طریق وام‌های بدون بهره وسایل کار ارزان در اختیار فعالان کسب و کار بگذاریم و دولت هم کارفرمای مطلق نشود، اما اکنون دولت به عنوان کارفرمای بزرگ و مطلق تبدیل شده است.

نماینده مجلس افزود: در حال حاضر با پدیده وارونگی در بازار کار روبه‌رو هستیم که هرچه میزان مدرک تحصیلی نیروی کار بالا می‌رود بیکاری هم افزایش پیدا می‌کند. در حال حاضر بازار کار تشنه نیروی کار ماهر است و حتی در یزد فراخوان داده‌اند برای نیروی کار حداقل وزارت کار به علاوه 20 درصد بیشتر می‌دهند، اما کسی پیدا نمی‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گاهی مراد از اجرای سیاست‌های اصل 44 فقط خصوصی سازی برای تأمین درآمد دولت و تأمین کسری بودجه قلمداد می‌شود و نظارت بعد از واگذاری‌ها رها شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر