یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیپرداخت تسهیلات به‌زراعی با سود ۴ درصد به چایکاران

پرداخت تسهیلات به‌زراعی با سود ۴ درصد به چایکاران

رئیس سازمان چای کشور گفت: برای احیای باغات چای، به ازای هر هکتار تا ۳۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت چهارساله و نرخ سود چهار درصد به چایکاران تسهیلات به‌زراعی پرداخت خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، حبیب جهانساز با اشاره به پایان برداشت چای اظهار داشت: با پایان برداشت و مهلت خرید تضمینی برگ سبز چای، فرآیند نام‌نویسی از چایکاران برای دریافت تسهیلات به‌زراعی باغات چای آغاز شده است.

وی اضافه کرد: امسال موعد خرید برگ سبز چای، ۱۰ روز تمدید گردید. تا پایان دهم آبان ماه امسال، بالغ بر ۱۱۶ هزار و ۳۱۶ تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد.

رئیس سازمان چای کشور درباره نوع برگ سبز خریداری شده گفت: ۵۹ درصد از برگ سبز خریداری شده از چایکاران درجه یک و ۴۹ونیم درصد هم برگ سبز درجه ۲ بوده است.

جهانساز در خصوص میزان پرداخت مطالبات چایکاران بیان داشت: کل ارزش برگ سبز خریداری شده امسال ۹۴۹ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۸۶ درصد یعنی ۷۷۶ میلیارد تومان آن به کشاورزان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: بخشی دیگر از مطالبات چایکاران در تاریخ ۱۷ آبان پرداخت می‌شود. امسال سرمایه در گردش خوبی را برای چایکاران در نظر گرفتیم و به ازای هر هکتار، چهار میلیون تومان به آنان تسهیلات خواهیم داد.

رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: برای احیا و به‌زراعی باغات چای هم تسهیلات سرمایه در گردش در نظر گرفته‌ایم. در این قسمت به ازای هر هکتار تا ۳۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت چهارساله و نرخ سود چهار درصد تسهیلات به‌زراعی قابل پرداخت خواهد بود.

جهانساز در پایان تأکید کرد: کشاورزان چایکار برای دریافت تسهیلات به‌زراعی می‌توانند به ادارات چای مراجعه کنند. برای دریافت این تسهیلات، چایکاران تا پایان اسفند ماه سال جاری مهلت دارند به ادارات چای مراجعه کنند. اما توصیه می‌کنیم برای تسهیلات به‌زراعی و احیا باغات چای تا قبل از اسفند ماه حتما مراجعه داشته باشند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر