پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیآغاز خرید حمایتی زیتون

آغاز خرید حمایتی زیتون

بر اساس اعلام مجری طرح زیتون، خرید حمایتی زیتون به قیمت حداکثر ۲۵ هزار تومان در هر کیلوگرم با توجه به میزان استحصال و کیفیت آن از این هفته در برخی استان‌های کشور آغاز شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجری طرح زیتون در خصوص آغاز خرید حمایتی زیتون گفت: پس از تصویب شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی مبنی بر قرار گرفتن میوه زیتون در زمره کالاهای اساسی و ابلاغ آن توسط وزیر جهاد کشاورزی در هفته گذشته، خرید حمایتی میوه روغنی زیتون براساس میزان استحصال و کیفیت روغن آغاز شده و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و بخش‌‌های وابسته، خرید حمایتی را انجام خواهند داد.

جواد میرعرب رضی تأکید کرد: تنها میوه روغنی زیتون مشمول خرید حمایتی می‌شود. اگر بتوان حدود 18 درصد روغن زیتون با کیفیت و فرابکر استحصال کرد قیمت خرید حمایتی زیتون حداکثر 25 هزار تومان در هر کیلوگرم میوه زیتون خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: هدف و سیاست وزارت جهاد کشاورزی از خرید حمایتی میوه روغنی زیتون، تولید روغن زیتون با کیفیت به عنوان روغن سلامت‌محور است.

میرعرب اضافه کرد: برخی ارقام زیتون دو منظوره و مصرف کنسروی و روغنی دارند و از این رو سایر حمایت‌ها در چارچوب کالاهای اساسی مانند تامین کود و سم شامل تمام باغات زیتون می‌شود.

وی اظهار داشت: خرید حمایتی زیتون در استان‌های زنجان، قزوین، گیلان و گلستان آغاز شده است. البته باغدارانی هم وجود دارند که توانسته‌اند محصول خود را به قیمت بازار و بالاتر از قیمت خرید حمایتی به کارخانه‌های روغن‌کشی بفروشند که حمایت‌های لازم از کارخانجات انجام خواهد شد.

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: مشوق صادرات و مجوز واردات روغن زیتون به افرادی تعلق می‌گیرد که در چارچوب خرید حمایتی میوه روغنی زیتون عمل کنند.

وی در پایان گفت: فصل برداشت میوه روغنی زیتون شروع شده است و پیش‌بینی می‌کنیم امسال دو برابر سال گذشته میوه زیتون در کشور تولید شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر