شنبه, آذر 5, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتافزایش ۳ درصدی تولید پوشاک

افزایش ۳ درصدی تولید پوشاک

سخنگوی وزارت صمت از افزایش ۳ درصدی تولید پوشاک در ۷ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ به گفته آقای امید قالیباف در ۷ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۳ درصدی تولید پوشاک بوده‌ایم. وی با اشاره به ارزش ۹ میلیارد دلاری بازار پوشاک در کشور اظهار داشت: برآورد‌های مختلفی از میزان قاچاق پوشاک ارائه می‌شود، اما بر اساس اعلام اتحادیه پوشاک در ۷ ماهه امسال یک و نیم میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور شده است.

قالیباف افزود: الزام پوشاک به اخذ شناسه کالا، راهکار اصلی مبارزه با قاچاق خواهد بود. در مجموع تا کنون ۳۵۷ هزار ۲۵۵ شناسه برای گروه پوشاک صادر شده است که با پیوستن سایر تولیدکنندگان برای دریافت شناسه، مسیر برخورد با پوشاک قاچاق هموارتر می‌شود.

مشاور وزیر صمت ارزش صادرات ۷ ماهه پوشاک را ۳۷ میلیون دلار ذکر کرد و گفت: هدف‌گذاری صادراتی پوشاک برای سال جاری ۸۴ میلیون دلار است که در نیمه دوم سال باید صادرات با شتاب بیشتری انجام پذیرد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حال حاضر ۷۵۸ واحد تولید پوشاک پروانه بهره برداری دارند و ۱۳ طرح بزرگ تولید پوشاک با پیشرفت بالای ۸۰ درصد نیز در حال تکمیل است که به زودی افتتاح می‌شوند.

وی صنعت پوشاک را دارای مزیت اقتصادی ارزیابی کرد و افزود: در واحد‌های صنفی – توزیعی بیش از ۲۵۱ هزار نفر و در واحد‌های صنفی – تولیدی ۹۳ هزار نفر در حوزه پوشاک مشغول به کار هستند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر