دوشنبه, آذر 7, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبازار سرمایه هفته صعودی خود را سبزپوش به پایان رساند

بازار سرمایه هفته صعودی خود را سبزپوش به پایان رساند

همانطور که انتظار می‌رفت شروع صعودی بازار سرمایه در این هفته پایانی خوش به همراه داشت. شاخص بورس امروز بیش از ۶۰۰۰ واحد رشد کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس ۶۶۰۵ واحد افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۴۱۴ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۳۶۵ واحد افزایش را ثبت کرد و در رقم ۳۹۷ هزار و ۶۵۵ واحد ایستاد. در این بازار ۴۵۰ هزار معامله به ارزش ۵۶ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

پالایش نفت تهران، معدنی و صنعتی چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان، گروه مپنا و پالایش نفت تبریز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس افزایش ۷۳ واحدی را به ثبت رساند و در رقم ۱۸ هزار و ۴۲۱ واحد قرار گرفت. در این بازار ۲۳۰ هزار معامله به ارزش ۶۷ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال انجام شد.

پلیمر آریاساسول، شرکت آهن و فولاد ارفع، صنعتی مینو، بیمه پاسارگاد، زغال سنگ پروده طبس و بیمه کوثر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر