یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهرونمایی از چک الکترونیک کشور در شنبه هفته آینده

رونمایی از چک الکترونیک کشور در شنبه هفته آینده

بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی، در شنبه هفته آینده از چک الکترونیک کشور رونمایی خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت ضمن اعلام خبر رونمایی از چک الکترونیک، گفت: در روزهای گذشته نوساناتی در بازار ارز بود و امیدواریم با سازوکارهای پیش بینی شده، آرامش و ثبات را در بازار ارز داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما اقدامات متعددی انجام می‌دهیم و بانک مرکزی در بازارهای مختلف حضور دارد و به عنوان بازارساز در همه بازارهای ارز در حال فعالیت است و مداخله می‌کند تا بازار به سمت تعادل پیش برود.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: صادرکنندگان عرضه‌های خوبی دارند و این هم تداوم خوبی دارد و مشکلی در عرضه ارز دیده نمی‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: عرضه ارزهایی که مورد اقبال بازار است به اندازه کافی انجام می‌شود و عرضه خواهد شد.

صالح‌آبادی اظهار داشت: اقداماتی برای تسهیل دسترسی مردم به بازار اندیشیده شد و از جمله اینکه افراد متقاضی خرید ارز به دلیل محدودیت صرافی‌ها که باعث ایجاد صف می‌شد و سامانه آنلاین دسترسی به صرافی‌ها راه‌اندازی گردید و تعدادی صرافی معین شدند تا افراد از این طریق درخواست خود را بدهند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۴۰ شعبه بانک هم در نظر گرفته شد تا مثل صرافی‌ها ارز مورد نیاز را ارائه کنند و با توجه به وفور ارز، دسترسی مردم را تسهیل کنیم تا ارز خریداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفت: ما ابزارهای مختلفی داریم که یک نمونه‌ آن دیروز رونمایی شد و آن گواهی سکه بانک مرکزی بود که معامله شد و این با قدرت تداوم خواهد داشت و ابزارهای دیگر هم در بررسی است.

صالح آبادی اضافه کرد: ان‌شاءالله روز شنبه رونمایی از چک الکترونیک کشور را خواهیم داشت و با حضور وزرای صمت و اقتصاد، اتفاق بزرگی در صنعت پرداخت کشور رقم می‌خورد.

وی در پایان درباره افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته گفت: بانک مرکزی به دنبال ایجاد آرامش در بازار ارز است و سیاست‌های لازم را اتخاذ کردیم و ابزارهای لازم را هم داریم تا این کار را انجام دهیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر