یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتصادرات کیوی از گیلان

صادرات کیوی از گیلان

بر اساس اعلام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از ابتدای فصل برداشت کیوی تاکنون، از گمرکات گیلان معادل ۲۰ هزار تُن صادرات کیوی انجام شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، سید علی موسوی در جمع خبرنگاران در خصوص صادرات کیوی و ارزآوری آن برای گیلانی‌ها گفت: از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۲۰ هزار تن کیوی تولید شده در گیلان به ارزش تقریبی ۳۲۰ میلیارد تومان از گمرکات گیلان صادر گردیده است.

وی درباره صادرات کیوی به کشورهای همسایه اظهار داشت: این مقدار کیوی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان، هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: باغداران گیلانی برای صادرات محصول خود حتماً باید در سامانه سبک و سماک ثبت نام انجام دهند. برای شناسنامه‌دار کردن و بررسی سلامت باغ‌ها و دریافت مجوزهای لازم جهت صادرات محصول، ثبت نام در این سامانه الزامی خواهد بود.

موسوی با اشاره به رتبه چهارم گیلان از لحاظ تولید در جهان خاطرنشان کرد: با سطح زیر کشت هفت هزار هکتار پیش بینی می‌شود باغداران گیلانی امسال ۲۰۰ هزار تن با ارزش اقتصادی ۲۶ هزار میلیارد ریال کیوی برداشت کنند.

بر اساس این گزارش، استان گیلان با بهره مندی از مرزهای زمینی، دریایی، ریلی و هوایی با خارج از کشور، موقعیت ممتازی برای تجارت خارجی دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر