چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیچالش تولید کنندگان و کارآفرینان با دستگاه های اداری کشور

چالش تولید کنندگان و کارآفرینان با دستگاه های اداری کشور

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: به دنبال ارتباط بی واسطه با جریانات کف بازار هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد، دستگاه‌های اداری را چالش اصلی تولیدکنندگان و کارآفرینان دانست و اظهار داشت: این وزارتخانه و شخص وزیر اقتصاد، با اندیشیدن تمهیدات مختلف، سعی در ارتباط بدون واسطه با جریانات کف بازار دارد.

امیر سیاح که در حاشیه نشست اعضای اتاق بازرگانی خراسان رضوی با وزیر اقتصاد و معاونین وی سخن می‌گفت، تأکید کرد: تولید کنندگان و کارآفرینان با دستگاه‌های مختلف اداری کشور دچار مشکل هستند. دلیل این امر، شفاف نبودن قوانین و نیز عدم رعایت مقررات موجود، توسط میز‌های خدمت در این دستگاه‌ها است.

وی افزود: به همین دلیل، با دستور وزیر اقتصاد با برگزاری جلساتی این چنینی، مسئولان ارشد این وزارتخانه به طور مستمر و مستقیم، با تک تک کارآفرینان در تماس بوده و مطالبات آن‌ها را خواهند شنید.

سیاح ادامه داد: به این شکل، ما می‌دانیم در پایین دست و در کف بازار، چه اتفاقی در حال رخ دادن است تا اگر زمانی قانونی اشتباه به تصویب رسید آن را اصلاح کنیم؛ یا اگر قانون خوبی، اجرا نمی‌شود یا کسی آن را اشتباه و ناقص اجرا می‌کند، به وی تذکر داده شود تا انشالله هر چه سریع‌تر مشکلات حل شده و در اصطلاح، چوب از لای چرخ تولید کشور خارج شود.

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد تصریح کرد: وزارت اقتصاد همچنین یک ستاد پیگیری موانع تولید ایجاد کرده که با کارآفرینان و تشکل‌های اقتصادی در تماس است. به این ترتیب کارآفرینان می‌توانند از طریق تماس با ستاد، مطالباتشان را پیگیری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که مشکلات تولیدکنندگان، توسط زیرمجموعه‌های وزارتخانه حل نشد، ما می‌توانیم با دعوت شرکت در این گونه جلسات، دستور مستقیم خود وزیر اقتصاد را برای حل آن‌ها بگیریم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر