جمعه, آذر 11, 1401
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسارزش معاملات بازار سهام 25 درصد افزایش یافت

ارزش معاملات بازار سهام 25 درصد افزایش یافت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: میانگین ارزش معاملات روزانه بازار سهام از حدود ۴.۵ همت به ۵.۸ همت رسیده و در هفته‌ گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امیر ندیری مدیر صندوق کارگزاری اقتصاد بیدار با تحلیل بازار سهام، اظهار داشت: طی یک هفته اخیر رشد بیش از ۱۰ درصدی شاخص کل رقم خورد و به همین واسطه بخشی از ریزش بازار که طی یک الی دو ماه اخیر با آن مواجه بودیم، جبران گردید. البته حجم عرضه‌ها در دو روز پایانی معاملات این هفته، افزایش یافت. اما با این حال انتظار تداوم روند رو به رشد بازار سهام وجود دارد.

ندیری ادامه داد: میانگین ارزش معاملات روزانه از حدود ۴.۵ همت به ۵.۸ همت رشد داشته و طی هفته‌ سپری شده رشد ۲۵ درصدی را داشته‌ایم و صنایعی همچون زغال سنگ، حمل و نقل، فرآورده‌های نفتی (پالایشی‌ها) و لیزینگی‌ها بیشتر با اقبال سهامداران مواجه شده‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مهمترین دلایل تاثیرگذار در رشد بازار سهام، خاطرنشان کرد: کاهش ریسک‌های سیستماتیک اطمینان‌خاطری را برای سهامداران به وجود آورده است و در کنار این موضوع، رشد نرخ دلار و صعودی شدن بازارهای جهانی نیز در رشد بازار سهام تاثیرگذار بوده است.

ندیری همچنین اضافه کرد: اگرچه هنوز اعتماد سهامداران بازسازی نشده و به همین علت ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران کاهش یافته است، اما با توجه به ارزندگی بازار سهام و روند صعودی که طی دو هفته اخیر به وجود آمده، می‌توان انتظار داشت که این روند در هفته آینده نیز ادامه داشته باشد. به هر میزانی که ثبات رویه افزایش یابد، به همان میزان نیز اعتماد بیشتری در بازار به ایجاد می‌شود و در چنین شرایطی می‌توان انتظار جذب نقدینگی و افزایش حجم معاملات را داشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر