جمعه, آذر 11, 1401
9.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللاقتصاد آلمان ۱۱۰ میلیارد دلار ضرر خواهد کرد

اقتصاد آلمان ۱۱۰ میلیارد دلار ضرر خواهد کرد

مرکز ایفو در حوزه اقتصاد کلان در گزارشی اعلام کرد که انتظار می‌رود اقتصاد آلمان تا پایان سال ۲۰۲۳ به دلیل افزایش سرسام آور قیمت انرژی، ۱۱۰ میلیارد دلار ضرر را متحمل شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرکز ایفو در حوزه اقتصاد کلان در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد: انتظار می‌رود اقتصاد آلمان تا پایان سال 2023 به دلیل افزایش سرسام آور قیمت انرژی با میلیاردها یورو ضرر مواجه شود.

طبق این پیش‌بینی، زیان درآمد واقعی در دوره 2021-2023 به 110 میلیارد یورو (110 میلیارد دلار) خواهد رسید که معادل 3 درصد از تولید سالانه اقتصاد آلمان است.

تیمو ولمرشاوزر، اقتصاددان ارشد در مؤسسه ایفو اظهار داشت: تنها باری که این رقم بالاتر از این بود، به زمان دومین بحران نفتی 1979-1981 برمی‌گردد، زمانی که ضرر تولید اقتصادی 4 درصد بود.

انتظار می‌رود افزایش قیمت انرژی در سال جاری میلادی خسارت سنگینی به اقتصاد آلمان بزند و پیش‌بینی می‌شود 64 میلیارد یورو یا 1.8 درصد از تولید این کشور از بین برود.

بر اساس گزارش ایفو، زیان تخمینی برای سال 2021 از 35 میلیارد یورو فراتر رفت و برای سال 2023 کاهش 9 میلیارد یورویی پیش بینی می‌گردد.

ولمرشاوزر هشدار داد که شهروندان آلمانی در چند سال آینده با کاهش درآمد واقعی، تاثیر بحران انرژی را احساس خواهند کرد و افزود: از دست دادن روسیه به عنوان تامین کننده اصلی انرژی منجر به قیمت‌های بالای نفت و گاز در درازمدت خواهد شد.

وی همچنین پیش‌بینی کرد که آلمان «یک شبه» از واردات انرژی خودداری نخواهد کرد زیرا این کشور مدت‌هاست که به منابع خارجی وابستگی دارد.

در اواخر اکتبر، مؤسسه ایفو پیش بینی کرد که اقتصاد آلمان در سه ماهه چهارم 0.6 درصد کاهش پیدا می‌کند. طبق پیش بینی وزارت اقتصاد آلمان، این کشور امسال شاهد رشد 1.4 درصدی و رکود 0.4 درصدی در سال آینده میلادی خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر