شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتافزایش 70 درصدی مبادلات تجاری ایران و عمان

افزایش 70 درصدی مبادلات تجاری ایران و عمان

در دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر تجارت و صنعت عمان، ضمن اشاره به رشد 70 درصدی مبادلات تجاری دو طرف، در خصوص راهکارهای توسعه تجارت، حمل و نقل کالا و تبادلات ارزی بحث و گفتگو شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، مبادلات تجاری ایران و عمان با رشد 70 درصدی همراه بوده است. «صالح بن سعید مسن» معاون وزیر تجارت و صنعت عمان با حضور در سازمان توسعه تجارت با علیرضا پیمان‌پاک، رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفت‌‌و‌گو کرد.

در این دیدار پیمان‌پاک گفت: تجارت با عمان از اولویت‌های تجاری رئیس جمهور به شمار می‌رود. تغییر رویکرد دولت سیزدهم موجب شده تا مبادلات تجاری ایران و عمان در سال 1400 نسبت به 1399 مقدار 53 درصد رشد داشته باشد و در 7 ماه امسال نیز حدود 70 درصد رشد نسبت به تجارت سال گذشته شاهد هستیم.

وی از عمان به عنوان یکی از 5 شریک تجاری اصلی در میان کشورهای همسایه نام برد و افزود: ادامه روند فعلی قطعا افزایش صادرات به عمان و واردات از این کشور را به همراه خواهد داشت.

رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن اشاره به حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های عمان، در پیشنهادی خواستار حضور شرکت‌ها و تجار عمانی در نمایشگاه‌های ایران شد.

در ادامه این نشست «صالح بن سعید مسن» معاون وزیر تجارت و صنعت عمان نیز ایران را کشور برادر خواند و اظهار داشت: اگر در دیدارهای قبلی در خصوص چگونگی حل مشکلات تجاری میان دو کشور صحبت می‌کردیم، امروز در خصوص چگونگی توسعه مبادلات تجاری ایران و عمان پای مذاکره نشسته‌ایم.

وی ادامه داد: سطح تبادلات تجاری ایران و عمان رشد چشمگیری داشته است. تسهیلات ویژه به تجار، مخصوصا تجار ایرانی برای سرمایه‌گذاری در عمان ارائه می‌شود.

شایان ذکر است که طرفین در این دیدار در خصوص توسعه بنادر، خط کشتیرانی، مسائل گمرکی، تهاتر کالا و نقشه راه تجاری دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر