سه شنبه, آذر 8, 1401
15.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتدیدار وزیر کار با صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی

دیدار وزیر کار با صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تعدادی از صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی و برخی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات دیدار کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با برخی از صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی و تعدادی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اقداماتی که در یک سال گذشته و در این ایام برای پایداری ارتباطات و ارائه سرویس های باکیفیت به مردم انجام شد، گفت: در شرایط امروز جامعه ما به هیچ عنوان بی تفاوت نبودیم و اقدامات خوبی در این حوزه انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به نگاه ایجابی و راهبردی وزارت ارتباطات و دولت سیزدهم به فناوری اطلاعات اضافه کرد: تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت، آغاز پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها و هدف گذاری پوشش ۸۰ درصدی کشور در سه سال آینده و تعیین حمایت‌ها و برنامه‌های حوزه ICT در برنامه هفتم توسعه کشور، برخی از این برنامه ها است که نشان از توجه دولت به این حوزه دارد.

زارع پور تأکید کرد: پلتفرم ها و صاحبان کسب و کارها سرمایه های کشور هستند. پلتفرم ها و کسب و کارهایی در کشور فعالیت می کنند که بخش‌های مختلف هم باید بدانند آنان در خلق ثروت، رفاه، آسایش و اشتغال برای مردم تاثیرگذار بوده و باید نگاه به آنان تغییر کند.

وی ادامه داد: در دو ماه گذشته سعی کردیم که این شرایط را مدیریت کنیم و محدودیت‌های اینترنت را به حداقل ممکن برسانیم؛ به طوری که تمام سرویس‌های مربوط به داخل کشور بدون هیچ مشکلی مشغول کار بودند.

وزیر ارتباطات، حمایت از پلتفرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این ایام عنوان کرد و افزود: از این فرصت برای توسعه و حمایت از پلتفرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم حمایت کردیم تا در صورت برگشت پلتفرم های خارجی نیز مردم در انتخاب پلتفرم های خارجی در رقابت با داخلی‌ها، به استفاده از داخلی ها تمایل داشته باشند.

زارع پور در پاسخ به انتقادات فعالان کسب و کارهای بخش خصوصی نسبت به شرایط موجود حوزه ICT تصریح کرد: من مشکلات و مسائل مردم و کسب و کارها را در این شرایط کاملا درک می کنم و برای حل این مشکلات تلاش کردیم بقیه مجموعه‌های تصمیم گیر را نیز همراه کنیم.

وی با اشاره به آیین نامه تصویب شده برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی، گفت: در این آیین نامه برای نخستین بار دارایی‌های نامشهود کسب و کارها می‌تواند به عنوان وثیقه مورد قبول بانک‌ها قرار گیرد و معافیت های مالیاتی مناسبی برای کسب و کارهای فضای مجازی در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آیین نامه حمایت از کسب وکارهای فضای مجازی را فرصت مناسبی برای فعالان این حوزه دانست و از آن‌ها خواست از ظرفیت این آیین نامه استفاده کنند.

زارع پور اظهار داشت: مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و مهاجرت نیروی‌های موجود از مشکلات جدی این بخش است که باید با همراهی و همکاری فعالان این بخش برای آن راه حلی بیابیم.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات این است که بتوانیم حال بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بهتر کنیم و برای این منظور به کمک و همراهی تمام فعالان این بخش نیاز داریم و از هر پیشنهادی برای بهبود وضعیت موجود استقبال خواهیم کرد.

گفتنی است در ابتدای این نشست صاحبان و مدیران برخی از کسب و کارهای فضای مجازی مشکلات و دغدغه‌های خود را بیان و راه کارهایی را نیز در این زمینه ارائه کردند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر